UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нафта дорожчає на новинах про переговори ОПЕК щодо заморожування видобутку

Brent зросла на 0,16% - до 44,34 долара за барель.

Світові ціни на нафту в понеділок ростуть, відіграючи повідомлення про можливість проведення нових переговорів про замороження рівня видобутку країнами-членами ОПЕК, свідчать дані торгів.

Вартість жовтневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent зросла на 0,16% - до 44,34 долара за барель. Ціна вересневих ф'ючерсів на нафту марки WTI збільшилася на 0,26% - до 41,91 долара за барель.

Нафтовидобувним країнам за підсумками зустрічі в Досі 17 квітня не вдалося домовитися про замороження рівня видобутку, зокрема через розбіжності всередині ОПЕК. На черговій зустрічі у Відні 2 червня країни ОПЕК не дійшли згоди щодо зміни політики картелю в області нафтовидобутку і не змогли встановити нову квоту на видобуток нафти.

У п'ятницю ряд ЗМІ повідомив, що картель на зустрічі у вересні на Міжнародному енергетичному форумі в Алжирі може відновити переговори про замороження рівня видобутку "чорного золота". При цьому повідомляється, що Росію не запросили на зустріч ОПЕК.

Читайте також: Ціна російської нафти Urals в I півріччі впала в 1,5 рази

За словами аналітиків, світові ціни на "чорне золото" почали зростати на тлі відновлення розмов про переговори. "Члени ОПЕК, включаючи Венесуелу, Еквадор і Кувейт, як кажуть, стоять за цим відновленням переговорів. Але так само, як і в попередні рази, зустріч, схоже, приречена на провал, враховуючи що ключові члени ОПЕК (наприклад, Саудівська Аравія, Ірак та Іран) упираються у своєму битві за частку на ринку, нарощуючи експорт швидкими темпами", - прокоментував агентству Reuters директор товарного дослідження в ClipperData Метт Сміт.

Злегка утримує вартість нафти від більшого зростання повідомлення американської нафтогазової сервісної компанії Baker Hughe про зростання числа бурових установок у США. Так, за підсумками що завершився 5 серпня робочого тижня число бурових установок в країні збільшилося на одну, або на 0,21% - до 464. У річному вираженні показник знизився на 420 одиниць, або на 47,5%. Кількість нафтових бурових установок зросла на сім, чи на 1,87%, - до 381. Число газодобувних установок скоротилося на п'ять, або 5,8%, і склало 81 одиницю.

Раніше повідомлялося про те, що виробники нафти масово страхуються від можливого падіння цінв найближчому майбутньому, оскільки, незважаючи на деклароване багатьма бажання "заморозити" видобуток, у багатьох країнах світу видобуток "чорного золота" істотно зростає.