UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нафта дорожчає на геополітичній напруженості на Близькому Сході та скороченні видобутку ОПЕК+

Brent дорожчала до 69,69 доларів за барель.

Світові ціни на нафту у вівторок, 27 березня, демонструють позитивну динаміку на успіхи країн ОПЕК+ зі скорочення видобутку і низці геополітичних подій, що підтримують вартість сировини, свідчать дані торгів. Інвестори також чекають на статистику щодо запасів нафти у США.

Станом на 7:41 вартість червневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent зросла на 0,24% - до 69,69 доларів за барель, ціна травневих ф'ючерсів на нафту марки WTI збільшилася на 0,43% - до 65,83 доларів за барель.

Ціни на "чорне золото" підтримує геополітичний тиск - перспектива введення США санкцій проти Ірану, вважає цитований агентством "Рейтер" директор і брокер енергетичних активів Tortoise Джеймс Мік. Крім того, можливість додаткових переговорів між Китаєм і США може запобігти торговельній війні, що підтримає світові ринки, зокрема нафтові.

Підтримують нафтові ціни й успіхи країн-учасниць віденської угоди зі скорочення нафтовидобутку, вважає експерт. Згідно доповіді моніторингового комітету ОПЕК+, у лютому вона виконана на рекордні 138% (133% у січні).

Тепер інвестори чекають на публікацію статистики щодо запасів нафти й видобутку сировини у США за підсумками минулого тижня. Аналітики прогнозують зростання запасів сировини в країні на 0,4 млн барелів, або на 0,1% - до 428,7 млн барелів. При цьому ринок побоюється продовження зростання видобутку сировини у США - показник за минулий тиждень збільшився на 26 тисяч барелів на добу, або на 0,3% - до 10,407 млн барелів на добу.

Нагадаємо, раніше ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти до кінця 2018 року.

З 1 січня 2017 року країни картелі скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. З цієї кількості половина припадає на Росію.

Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо виступав за приєднання до угоди Єгипту та Туркменії, але Казахстан виступав за повільний вихід із неї. Низка країн, зокрема, Росія, також заявляли про те, що вийдуть з угоди, щойно її мета буде досягнута.

Зазначимо, минулий рік для ринку нафтопродуктів в Україні став роком покупця. Між ресурсотримачами розгорнулася боротьба за споживача, унаслідок чого ціни знизилися, а ринкові частки основних учасників перерозподілилися. Детальніше про нову модель постачання українського ринку читайте в матеріалі Сергія Куюна "Боротьба за баки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".