Світові ціни на нафту у понеділок, 10 липня, демонструють позитивну динаміку на даних про те, що Нігерія і Лівія були запрошені на зустріч міністерського комітету з моніторингу виконання угоди країн-членів ОПЕК і держав, які не входять у картель, свідчать дані торгів.
Станом на 8:47 вартість вересневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent зросла на 0,73% - до 47,05 долара за барель. Ціна серпневих ф'ючерсів на нафту марки WTI збільшилася на 0,72% - до 44,55 долара за барель.
Зустріч відбудеться в російському Санкт-Петербурзі 24 липня. Інформацію про те, що раніше звільнені від відповідних зобов'язань Нігерія і Лівія запрошені на зустріч, підтвердив міністр нафти Кувейту Іссам аль-Марзук.
Як повідомив аль-Марзук, на зустрічі планується обговорити стабільність видобутку нафти в цих країнах. Крім того, їх можуть попросити обмежити видобуток. Тим не менш, говорити про збільшення загального обсягу скорочення нафтовидобутку країнами, які не входять у картель, поки що зарано, вважає міністр.
Зростання цін на нафту також стимулюють дані американської нафтосервісної компанії Baker Hughes про зростання кількості бурових установок у країні. Так, згідно звіту компанії, за підсумками робочого тижня, що завершився 7 липня, кількість бурових установок у США зросла на 12 штук, або на 1,3% - до 952 одиниць. При цьому нафтових установок стало більше на сім штук, або на 0,9% - 763 одиниці, а газових – на п'ять штук, або на 2,7% - 189 одиниць. У річному вираженні показник виріс у 2,2 рази - на 512 штук.
"Ринок продовжив стежити за зростанням видобутку нафти у США", - цитує агентство "Рейтер" аналітиків банку ANZ.
Нагадаємо, раніше міністр нафти Кувейту Іссам аль-Марзук заявив про те, що ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти ще на дев'ять місяців.
Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо висловив надію на приєднання Єгипту та Туркменії до угоди зі скорочення видобутку нафти членами ОПЕК і країнами, що не входять у картель.
Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.
Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.