UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нафта дорожчає на даних із США

Компанія Baker Hughes повідомила про скорочення числа бурових установок у США на 9 одиниць.

Світові ціни на нафту у понеділок, 16 травня, зростають на даних американської нафтосервісної компанії Baker Hughes про скорочення числа бурових установок у США, свідчать дані торгів.

Станом на 08.26 за київським часом вартість липневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent зросла на 1,34% - до 48,47 долара за барель. Ціна червневих ф'ючерсів на нафту марки WTI піднімалася на 1,21% - до 46,77 долара за барель.

Дані Baker Hughes, опубліковані в п'ятницю, свідчать про скорочення загального числа бурових установок в США за підсумками робочого тижня, що завершився 13 травня, на 9 одиниць, або на 2,17% - до 406 одиниць. У річному вираженні показник знизився на 482 одиниці, або на 54,3%. Кількість нафтових бурових установок знизилося на 10 одиниць, або на 3% - до 318 одиниць, а газодобувних при цьому зросла - на одну одиницю, до 87 штук.

Разом з тим, Goldman Sachs повідомило про те, що на нафтовому ринку закінчився дворічний період надлишку пропозиції, і зараз ситуація рухається до дефіциту. Це також викликало позитивні зрушення.

"Ринок нафти відійшов від перенасичення і рухається до дефіциту набагато раніше, ніж ми очікували", - цитує агентство Рейтер аналітиків Goldman Sachs. Вони відзначають зниження виробництва сировини в Нігерії, Венесуелі, США та Китаї.

Варто відзначити, що стримуючим фактором для зростання цін в понеділок є зміцнення долара, оскільки вартість нафти прив'язана до американської валюти, і подорожчання долара робить нафтопродукти дорожче для власників іноземних валют.

Читайте також: Іран досяг досанкційного рівня видобутку нафти

Раніше глава "Роснафти" Ігор Сєчін оголосив про смерть ОПЕК. Він зазначив, що після провалу переговорів про заморожування видобутку нафти всі країни-учасниці картелю збільшують видобуток. Зокрема, Кувейт вирішив збільшити видобуток нафти майже в два рази – до 4 млн барелів на добу і має намір зберігати цей рівень виробництва до кінця 2030 року.

Представники найбільших банків вважають, що зростання цін на нафту на 70% порівняно з січневими мінімумами нагадує те, що відбувалося на ринку в минулому році. Тоді барель нафти марки Brent виріс навесні до 68 доларів за барель, але в травні цей тренд вичерпав себе. Як кажуть експерти BNP і UBS, вже в найближчі тижні котирування нафти можуть повернутися до позначки в $ 30 за барель.