Світові ціни на нафту у вівторок, 4 липня, демонструють негативну динаміку в рамках корекції після зростання у понеділок, 3 липня, свідчать дані торгів. Зростання цін на "чорне золото" було викликано даними зі США про скорочення кількості бурових установок в країні.
Станом на 7:56 вартість вересневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent знижувалася на 0,52% - до 49,42 долара за барель. Ціна серпневих ф'ючерсів на нафту марки WTI зменшилася на 0,49% - до 46,84 долара за барель. Під час торгів понеділка вартість нафти обох марок збільшувалась в середньому на 1,5%, а нафта марки Brent вперше з 12 червня піднялася вище позначки у 49 доларів за барель.
Трейдери чекають на публікацію даних про запаси нафти у США, які повинні бути опубліковані у четвер, 6 липня. При цьому аналітики прогнозують зниження показника на 0,56%, або на 2,833 млн барелів - до 506,367 млн барелів.
Згідно з даними Міністерства енергетики США, за тиждень, що завершився 23 червня, комерційні запаси сировини в країні (виключаючи стратегічний резерв) збільшилися на 0,1 млн барелів, менш ніж на 0,1% - до 509,2 млн барелів. Видобуток нафти за цей самий період скоротився на1,07%, або на 100 тисяч барелів на добу – до 9,250 млн барелів на добу. Запаси "чорного золота" на найбільшому в країні терміналі в Кушингу знизилися на 0,3 млн барелів - до 60,8 млн барелів. Запаси бензину в США скоротилися на 0,9 млн барелів, або на 0,37% - до 241 млн барелів, а дистилятів - на 0,2 млн барелів, або на 0,13% - до 152,3 млн барелів.
Нагадаємо, раніше міністр нафти Кувейту Іссам аль-Марзук заявив про те, що ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти ще на дев'ять місяців.
Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо висловив надію на приєднання Єгипту та Туркменії до угоди зі скорочення видобутку нафти членами ОПЕК і країнами, що не входять у картель.
Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.
Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.