UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нафта дешевшає після зростання на перспективі скорочення транзиту через референдум в Іракському Курдистані

На торгах у понеділок Brent перевищила позначку у 58 доларів за барель, WTI - у 52 долари за барель.

Світові ціни на нафту у вівторок, 26 вересня, демонструють негативну динаміку в рамках корекції. При цьому вони залишаються біля рекордних позначок, досягнутих напередодні, свідчать дані торгів. Ціни на "чорне золото" підтримують побоювання інвесторів з приводу припинення транзиту нафти з Іракського Курдистану після референдуму про автономію.

Станом на 9:06 вартість грудневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent знижувалася на 0,05% - до 58,4 доларів за барель. Ціна листопадових ф'ючерсів на нафту марки WTI падала на 0,25% - до 52,09 доларів за барель. Напередодні у понеділок, 25 вересня, Brent досягла максимуму у 58 доларів за барель вперше з 3 січня 2017 року. При цьому WTI пробила показник у 52 долари за барель від 19 квітня цього року.

Ринки відреагували на заяви прем'єр-міністра Туреччини Біналі Йилдирима про можливе припинення транзиту енергоресурсу з Курдської автономії Іраку після проведення там референдуму про незалежність. Дане рішення Йилдирим аргументував турботою про національну безпеку країни. Крім того, Ірак закликав іноземні держави припинити імпорт нафти з автономного Іракського Курдистану.

Інвестори також продовжують відігравати нещодавню зустріч представників міністерського моніторингового комітету ОПЕК+. Представники залишилися задоволеним рівнем виконання угоди про скорочення нафтовидобутку та пообіцяли контролювати обсяги експорту сировини в майбутньому.

Також міністр нафти Кувейту Іссам аль-Марзук повідомив про те, що видобуток нафти в Лівії і Нігерії ще не стабільний, але ці країни висловили готовність приєднатися до угоди ОПЕК+, щойно ця проблема буде вирішена.

Нагадаємо, раніше міністр нафти Кувейту Іссам аль-Марзук заявив про те, що ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти ще на дев'ять місяців.

Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо висловив надію на приєднання Єгипту та Туркменії до угоди зі скорочення видобутку нафти членами ОПЕК і країнами, що не входять у картель.

Однак Казахстан виступає за плавний вихід з угоди з ОПЕК. Остаточне рішення буде прийнято в листопаді.

Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.

Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.