UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нафта дешевшає на тлі сумнівів щодо тенденції до зниження запасів у США

Напередодні Brent перевищила психологічно важливу позначку в 50 доларів за барель, подорожчавши більш ніж на 4%. Однак у п'ятницю ціна перейшла до корекційного зниження.

Світові ціни на нафту в п'ятницю, 9 вересня, знижуються в рамках корекції після різкого зростання на тлі даних міністерства енергетики США про найбільшому з початку 1999 року тижневе падіння запасів нафти в країні, свідчать дані торгів. Експерти сумніваються, що це свідчить про фундаментальну зміну кон'юнктури.

За станом на 09.33 за київським часом вартість листопадових ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent знижувалася на 1,08% - до 49,45 долара за барель. Ціна жовтневих ф'ючерсів на нафту марки WTI опускалася на 0,99% - до 47,15 долара за барель.

Як повідомляє Міненерго США, комерційні запаси нафти в країні за тиждень, що завершився 2 вересня, несподівано скоротилися на 14,5 мільйона барелів, до 511,4 мільйона барелів. Це найсильніший тижневе зниження показника з січня 1999 року. Аналітики при цьому очікували зростання індикатора на 0,225 мільйона барелів - до 526,125 мільйона барелів.

Дані посилили зростання світових цін на нафту в четвер, раніше викликаний новинами від Американського інституту нафти (API), також повідомив про падіння запасів "чорного золота" в США - на 12,1 мільйона барелів. Крім того, підтримку позитивній динаміці торгів надавали повідомлення про те, що імпорт сирої нафти в КНР в серпні досяг максимуму з грудня 2015 року - 32,85 мільйона тонн.

На цьому тлі ціна на нафту марки Brent у четвер перші з 26 серпня перевищила психологічно важливу позначку в 50 доларів за барель, піднявшись до 50,14 долара за барель. При цьому обидва еталона дорожчали більше, ніж на 4%. Однак у п'ятницю ціни на "чорне золото" перейшли до корекційного зниження, оскільки інвестори фіксують отриману прибуток.

Як повідомлялося раніше, в ОПЕК незадоволені нинішніми цінами на нафту. В організації розраховують на ціни ближче до 60 доларів за барель.

Раніше експерти міжнародного рейтингового агентства Moody's Investors Service прогнозували, що ціни на нафту будуть перебувати в діапазоні 40-60 дол. за барель у середньостроковій перспективі.