Світові ціни на нафту у четвер, 27 квітня, демонструють негативну динаміку на побоюваннях інвесторів щодо надлишку запасів у світі, незважаючи на відомості про досить значне скорочення у США попереднього робочого тижня, свідчать дані торгів.
Станом на 8:22 вартість липневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent знижувалася на 0,38% - до 52,21 долара за барель. Ціна червневих ф'ючерсів на нафту марки WTI опускалася на 0,50% - до 49,36 долара за барель.
"Зрозуміло, що у світі велика кількість запасів нафти, що робить життя ОПЕК набагато складнішим напередодні дати можливої пролонгації угоди про скорочення видобутку в червні", - цитує агентство "Рейтер" старшого аналітика ринку OANDA Джеффрі Халлі.
Стримують здешевлення "чорного золота" і опубліковані в середу дані Міністерства енергетики США. Так, за тиждень, що завершився 21 квітня, комерційні запаси нафти в країні знизилися на 3,6 млн барелів, або на 0,7% - до 528,7 млн барелів. При цьому аналітики очікували більш скромного зниження показників - лише на 1,3 млн барелів, або на 0,24% - до 531 млн барелів.
Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротять видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.
Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.