У понеділок, 31 січня, ціни на нафту зафіксували найбільший місячний приріст майже за рік. Цьому сприяв дефіцит пропозиції та політична напруженість у Східній Європі та на Близькому Сході. До того ж тиск на ринок чинить невизначеність очікуваних у середу рішень засідання країн-експортерів нафти. Про це повідомляє Reuters.
Квітневий ф'ючерс на нафту марки Brent торгувався на рівні 89,35 долара за барель. Ростом відзначився й американський ф'ючерс WTI — на 1,3% — до 87,93 долара за барель.
До рівнів 2014 року ціни піднялися у четвер, коли було озвучено, що Федеральна резервна система США готова підвищити облікову ставку у березні. У п'ятницю Brent досяг 91,7 долара за барель, а WTI — 88,84 долара. Зростання чорного золота триває вже шість тижнів до ряду. Місячний приріст до ціни становив 17%.
За даними Reuters, ринок очікує на збереження плану з постачання нафти країнами ОПЕК+ на засіданні в середу.
Зазначений раніше план передбачав підвищення пропозиції на ринку на 400 тисяч барелів на день щомісяця. Але сьогодні цей рівень недостатній для повного покриття попиту.
Аналітики пояснюють, що можливе рішення дисбалансу на ринку в короткостроковій перспективі може озвучити лише ОПЕК+, зокрема, Саудівська Аравія, яка має найбільший резерв потужностей.
Ринкові настрої посилені геополітичним фактором через ризик ескалації на українських кордонах з боку РФ.
Раніше аналітики JPMorgan внесли коригування у свій попередній прогноз щодо цін на нафту, розрахунку зростання світового ВВП, а також рівня світової інфляції. Причина корекції — геополітична напруга між Росією та Україною.