UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нафта Brent подорожчала до $ 46,4 за барель

Нафта продовжує зростання н торгах у п'ятницю.

Ціни на нафту еталонних марок продовжують підвищуватися в п'ятницю після значного зростання за підсумками попередніх торгів – більш ніж на 4%.

Позитивний вплив на настрої інвесторів мали висловлювання міністра нафти Саудівської Аравії, які підсилили очікування, що найбільші країни-виробники нафти почнуть дії для стабілізації глобального ринку на засіданні ОПЕК в наступному місяці, повідомляє MarketWatch.

Жовтневі ф'ючерси на нафту марки Brent на лондонській біржі ICE Futures подорожчали на $ 0,33 (0,72%) - до $ 46,37 за барель. Напередодні на торгах у четвер їх ціна підскочила на $ 1,99 (4,52%), завершивши день на рівні $ 46,04 за барель.

Котирування ф'ючерсів на нафту WTI на вересень на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) вранці у п'ятницю збільшилися на $ 0,44 (1,01%) - до $ 43,93 за барель. За підсумками попередньої сесії ціна контрактів злетіла на $ 1,78 (4,27%) і становила на закриття $ 43,49 за барель, свідчать дані Bloomberg.

Раніше Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) погіршило прогноз зростання попиту на нафту в світі в 2017 році на 100 тисяч барелів на день, - тепер очікується уповільнення зростання попиту на "чорне золото" в 2017 році до 1,2 мільйона барелів з 1,4 мільйона барелів на день в поточному році, говориться у щомісячній доповіді МЕА.

Крім того, міністр нафти Саудівської Аравії Халед аль-Фалих заявив, що попит на нафту залишається сильним. За його словами, в наступному місяці відбудуться зустрічі виробників нафти з країн ОПЕК і країн, що не входять в картель, при цьому на переговорах може бути порушена тема можливої "заморозки" нафтовидобутку. Неформальна зустріч членів ОПЕК відбудеться в рамках саміту міністрів енергетики видобувних країн в рамках Міжнародного енергетичного форуму в Алжирі, який пройде 26-28 вересня.

Раніше повідомлялося про те, що виробники нафти масово страхуються від можливого падіння цін в найближчому майбутньому, оскільки, незважаючи на деклароване багатьма бажання "заморозити" видобуток, у багатьох країнах світу видобуток "чорного золота" істотно зростає.