UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нафта Brent подешевшала до $ 50,2 на даних про зростання запасів у США

Вартість Brent опустилася нижче 51 долара за барель.

Нафта Brent опустилася нижче $ 51

Світові ціни на нафту знижуються на даних Американського інституту нафти (API) про зростання запасів "чорного золота" в країні, свідчать дані торгів.

Вартість грудневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent знижувалася на 1,12% - до 50,22 долара за барель. Ціна грудневих ф'ючерсів на нафту марки WTI падала на 1,28% - до 49,32 долара за барель.

Згідно з даними API, запаси нафти в США за тиждень, що завершився 21 жовтня, зросли на 4,8 мільйона барелів. Аналітики очікували зростання показника всього на 1,7 мільйона барелів. Запаси бензину виросли на 1,7 мільйона барелів, у той час як експерти прогнозували зниження індикатора на 1 мільйон барелів, пише агентство Рейтер.

Крім того, трейдери очікують даних статистики щодо комерційних запасів нафти в США (виключаючи стратегічний резерв) від міненерго країни, які будуть опубліковані пізніше в середу. За прогнозами опитаних агентством аналітиків, за тиждень, що завершився 21 жовтня, показник збільшився на 1,699 мільйона барелів, або на 0,4%, до 470,4 мільйона барелів.

Читайте також: "Роснефть" не буде скорочувати видобуток нафти - Сєчин

"(Інвестори - ред.) уважно стежити за даними по запасах нафти від міненерго США. Великий стрибок запасів, без сумніву, зрушить ціну на нафту ще сильніше вниз", - наводить агентство слова старшого ринкового аналітика брокерської OANDA в Сінгапурі Джеффрі Халлі.

Нагадаємо, на вартість нафти також впливають повідомлення за угодою між країнами ОПЕК, які під час енергетичного форуму в Алжирі домовилися скоротити видобуток нафти до 32,5 млн барелів на добу з нинішніх 33,24 млн барелів, проте щодо конкретних лімітів для кожної з країн організації домовленостей поки немає. Це перша подібна домовленість країн ОПЕК щодо обмеження видобутку "чорного золота", починаючи з 2008 року.

Остаточне рішення має бути прийнято на офіційній зустрічі ОПЕК, яка відбудеться 30 листопада у Відні. Організація розраховує на приєднання до заходів щодо стабілізації ринку ряду інших нафтовидобувних країн.