Ціни на нафту падають у четвер шосту сесію поспіль, слабкі статдані щодо американської економіки підвищили побоювання експертів щодо попиту на нафту, пише MarketWatch.
Крім цього, скорочення інтересу інвесторів до ризикованих активів напередодні референдуму про членство Великобританії в Євросоюзі чинить тиск на нафтовий ринок.
Вартість серпневих ф'ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures опустилася на ,35 (0,71%) - до $ 8,62 за барель.
Ціна ф'ючерса на нафту WTI на липень на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) зменшилася до цього часу на $ 0,42 (0,87%) - до $ 47,59 за барель, свідчать дані Bloomberg.
Дані Міненерго США, опубліковані в середу, вказали на зниження запасів нафти і бензину, а також скорочення видобутку нафти. Тим не менш, темпи падіння запасів нафти виявилися нижчими за очікування ринку.
Згідно з даними Міненерго, запаси нафти в США за тиждень, що завершився 10 червня, скоротилися на 933 тис. барелів - до 531,5 млн барелів. Обсяг запасів, незважаючи на його зниження, вище середнього значення для цього часу року за останні п'ять років на 155 млн барелів.
Ослабленю ринку в четвер також сприяють очікування відновлення видобутку в Канаді та Нігерії. Так, нафтовидобувні компанії в Канаді планують відновити виробництво, перерване в результаті лісових пожеж. А нігерійські повстанці, внаслідок дій яких видобуток нафти в країні скоротилася до мінімуму за 27 років, виявили готовність до мирних переговорів з урядом.
Раніше повідомлялося про те, що виробники нафти масово страхуються від можливого падіння цін в найближчому майбутньому, оскільки, незважаючи на деклароване багатьма бажання "заморозити" видобуток у багатьох країнах світу видобуток "чорного золота" істотно зростає.
Тим часом, в огляді Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) йдеться про те, що видобуток нафти в країнах ОПЕК у квітні зріс на 330 тис. барелів на добу (б/с), досягнувши 32,76 млн б/с - максимуму з серпня 2008 року.