Вартість жовтневих ф'ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures опустилася на $ 0,41 (0,93%) - до $ 43,88 за барель. До закриття ринку в четвер ф'ючерси подорожчали на $ 1,19 (2,76%) - до $ 44,29 за барель.
Ціна ф'ючерса на нафту WTI на вересень на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) зменшилася до цього часу на $ 0,38 (0,91%) - до $ 41,55 за барель. Контракт подорожчав на $ 1,1 (2,69%) - до $ 41,93 за барель за підсумками попередньої сесії.
За попередні дві сесії вартість WTI підскочила на 6,1% на тлі даних Міненерго США про різке скорочення запасів бензину в країні за минулий тиждень. Ці дані дещо послабили побоювання експертів щодо надлишкової пропозиції нафти на ринку, пише The Wall Street Journal.
"У відсутність сигналів того, що американські нафтовидобувні компанії нарощують видобуток, а також відсутність глобальних економічних шоків, у ринку є хороший шанс піти вгору до рівня в за барель", - зазначив аналітик Tradition Energy Юджин Макджілліан.
Увага ринку в п'ятницю направлено на дані про кількість діючих бурових установок в США, які будуть опубліковані Baker Hughes. Зростання кількості бурових установок у США відзначався за підсумками п'яти попередніх тижнів.
Раніше повідомлялося про те, що виробники нафти масово страхуються від можливого падіння цінв найближчому майбутньому, оскільки, незважаючи на деклароване багатьма бажання "заморозити" видобутоку багатьох країнах світу видобуток "чорного золота" істотно зростає.
Аналітики ING Bank прогнозують, що ціни на нафту у II півріччі 2016 року будуть перебувати на рівні 40 доларів. На їхню думку, одразу кілька важливих факторів змушують песимістично дивитися на перспективи нафтового ринку.