Ціни на нафту ростуть більш ніж на 4% на тлі загального посилення апетиту до ризику, а також на даних про скорочення товарних запасів у США.
У ході торгів у четвер, 27 серпня, жовтневий ф'ючерс на Brent піднімався вище 45 доларів за барель, котирування контракту на WTI з постачанням в жовтні піднялися вище 40 доларів за барель.
Запаси нафти в США минулого тижня знизилися на 5,5 мільйона барелів, за даними Управління енергетичної інформації, при прогнозі зростання на 1 мільйон барелів. Але деякі аналітики попереджають, що це падіння може бути разовим.
"Це несподіване зниження запасів, швидше за все, пов'язано зі скороченням імпорту, тому минулий тиждень могла бути нетиповою", - сказав інвестиційний аналітик Phillip Futures Pte Ltd Деніел Енг.
Зростання американських фондових ринків у середу, 26 серпня, почасти заспокоїло інвесторів, що побоюються уповільнення зростання китайської економіки. Крім цього, в середу вийшла сприятлива економічна статистика США: обсяг замовлень на товари тривалого користування в липні зріс на 2,2%.
Американський індекс Dow Jones за підсумками торгів 26 серпня виріс на 3,95%.
Індекс Шанхайської фондової біржі на закритті торгів 27 серпня збільшився на 5,34%, після декількох днів падіння.
Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв вважає, що виходячи з нових економічних реалій, необхідно адаптуватися до цінами на нафту на рівні 30-40 доларів за барель.
Президент Венесуели Ніколас Мадуро припустив, що венесуельська експортна нафта подешевшає до 30 доларів, якщо не станеться диво.