Cтаном на 07.25 за київським часом вартість лютневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent знижувалася на 0,78%, до 54,51 долара за барель. Ціна січневих ф'ючерсів на нафту марки WTI зменшилася на 0,98%, до 51,28 долара за барель.
У понеділок ціна нафти марки Brent піднялася вище 55 доларів за барель, що стало найвищим рівнем з 24 липня 2015 року. Нафту марки WTI дорожчала до 52,42 долара за барель, що стало максимумом з 15 липня 2015 року. Це було пов'язано з очікуваннями інвесторами стабілізації ринку "чорного золота" після операції ОПЕК скорочення виробництва. На ринку в цілому продовжує домінувати позитивний настрій, в той же час є сумніви, чи підтримають ці плани інші нафтовидобувні країни.
З моменту укладення угоди про зниження видобутку ф'ючерси на Brent зросли вже майже на 19%.
Раніше країни ОПЕК домовилася про скорочення видобутку нафти після року спорів. З 1 січня 2017 року вони скоротять видобуток нафти на 1,2 мільйона барелів на день - до 32,5 мільйона. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Воно розраховане на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.
Як зазначає агентство Reuters, Саудівська Аравія візьме на себе найбільший удар від скорочення видобутку нафти. У свою чергу, Іран буде видобувати 3,797 мільйонів барелів на день і не буде більше нарощувати обсяги.