UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нафта Brent подешевшала до $ 48,25

Ціни на нафту знижуються на побоюваннях надлишку пропозиції

Світові ціни на нафту знижуються в понеділок на тлі збереження побоювань щодо надлишку пропозиції і нестачі попиту на "чорне золото", свідчать дані торгів.

Вартість вересневих ф'ючерсів на північноморську суміш Brent знижувалася на 0,74% - до 48,25 долара за барель. Ціна вересневих ф'ючерсів на WTI зменшувалася на 0,68% - до 43,57 долара за барель.

Нафта дешевшає шостий тиждень поспіль. Напередодні 6 серпня нафта Brent впала нижче психологічної позначки в $ 49 вперше з початку січня на загострилися побоюваннях щодо надлишку сировини на ринку.

Незважаючи на знижені ціни на нафту, нафтовидобувні країни не знижують обсяги видобутку. "Іран цілеспрямовано налаштований на збільшення поставок нафти на ринок", - наводить видання The Wall Street Journal думку аналітиків ANZ.



Додають песимізму і дані американської сервісної компанії Baker Hughes, яка повідомила в минулу п'ятницю, що загальне число бурових установок в США за підсумками завершилася робочого тижня зросла на 10 одиниць, або на 1,1%, і становила 884 одиниці.

Додатковий тиск чинять макроекономічні дані з Китаю. У суботу КНР повідомила, що торговий профіцит у липні скоротився до 43 мільярдів доларів проти 46,5 мільярда місяцем раніше. Дані виявилися нижчими за прогнози аналітиків, які чекали, що показник складе 53,3 мільярда доларів. Китайський експорт несподівано знизився на 8,3% в річному вираженні в той час, як аналітики чекали скорочення показника на 1%. Імпорт в липні скоротився на 8,1%, хоча очікувалося зниження на 8%.

Політика ОПЕК, спрямована на збереження своєї частки на ринку, призведе до найдовшого періоду надлишкової пропозиції нафти, раніше писав Bloomberg. Аналітики вважають, що ринок нафти чекає рекордний за 30 років надлишок пропозиції. Пропозиція нафти перевищує попит вже півтора року.