UA / RU
Підтримати ZN.ua

Надання даних фінзвітності може виявитися нелегальним

ДФС і Держстат відмовилися надавати інформацію, яка міститься у фінансовій звітності.

Державна фіскальна служба і Державна служба статистики відмовилися надавати або продавати дані про фінансову звітність українських компаній, відповідно вся інформація, що є на ринку, - нелегальна. Про це повідомляє Опендатабот, платформа для роботи з відкритими даними.

Опендатабот звернувся в обидва органи, щоб отримати або придбати інформацію про фінансову звітність, проте і ДФС, і Держстат відмовилися надавати або продавати цю інформацію.

"Українські компанії, які використовують фінансову звітність для аналізу бізнес-партнерів, отримують цю інформацію нелегально. Так тіньовий ринок даних збільшується, а підприємці не мають доступу до актуальних даних і не можуть приймати зважені рішення про співпрацю з партнерами", - коментує Олексій Иванкин, засновник Опендатабот.

Відзначається, що якщо інформація про обороти, активи і кількості співробітників буде відкритою, українські підприємці зможуть: оцінити розвиток своєї компанії щодо ключових конкурентів і зрозуміти свою частку ринку; прискорити підписання договорів; в деяких випадках директор не може самостійно підписувати договір, якщо сума контракту перевищує половину чистих активів компанії; переговори між бізнес-партнерами стануть більш прозорими; підприємці будуть краще розуміти, на яких умовах вести переговори; підприємці відразу зможуть бачити недобросовісні фірми, які створювалися на один день для відмивання грошей.

Раніше Опендатабот повідомив, що в Україні зареєстровано 35 тисяч ФОП з однаковими іменами, через що їх неможливо перевірити на наявність податкового боргу.

Детальніше про реформування податкової читайте у статті Костянтина Швабія "В полоні податкових стереотипів" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".