В середньому кожен українець заплатив 3,5 тис грн за націоналізацію "Приватбанку", написав директор департаменту фінансової стабільності НБУ Віталій Ваврищук у своїй колонці на ЕК.
"Приватбанк" було врятовано коштами платників податків - середні витрати у розрахунку на кожного українця із урахуванням запланованих додаткових вливань капіталу становлять понад 3,5 тис грн", - вважає Ваврищук.
Позичальниками банку були "порожні" компанії.
"Портрет типового позичальника банку був максимально простим - компанія без виробничих активів, практично без доходів та прибутку, без персоналу. Класичні "порожні" компанії, які масово використовувалися як ланцюжки у фінансуванні інших отримувачів кредитних коштів", - написав він.
Практично всі кредити було видано на неринкових умовах.
"Майже усі кредити було надано на неринкових умовах: низька відсоткова ставка, погашення усієї суми кредиту наприкінці дії кредитного договору. Жоден незалежний бізнес не міг би розраховувати на такі щедрі умови кредитування", - стверджує Ваврищук.
Він сумнівається в діях колишнього аудитору "Приватбанку".
"Протягом усього періоду активного спілкування між НБУ та "Приватбанком" усі позичальники діяли синхронно та узгоджено. Факт їхньої пов'язаності із кредитором є доведеним для НБУ по суті, та юридично зафіксованим рішеннями Комісії з питань визначення пов'язаних з банками осіб. Цей висновок ґрунтується на загальноприйнятих в усьому світі правилах регулювання банківського сектору. Головне мати бажання бачити суть операцій. Чи було воно у колишнього аудитора "Приватбанку"? Залишимо це питання йому", - констатує Ваврищук.
Нагадаємо, що Мінфін чекає 1 липня звіт Rothschild для оцінки дій екс-акціонерів "Приватбанку".