UA / RU
Підтримати ZN.ua

Нацбанк пояснив, як материковій Україні розраховуватися з суб'єктами Криму

Раніше НБУ вимагав припинити операції за відкритими рахунками.

3" і вжити заходів щодо закриття таких рахунків.

Зараз же Національний банк України дозволив розрахунки між компаніями материкової України і суб'єктами Криму за поточними торговельними операціями в гривнях і іноземній валюті, включаючи російський рубль.

Про це йдеться в постанові НБУ №810, наявному в розпорядженні УНІАН, яким регулятор доповнює свою постанову про застосування окремих норм валютного законодавства при режимі тимчасової окупації на території вільної економічної зони "Крим".

"Розрахунки між юридичними особами (фізичними особами-підприємцями), які зареєстровані на материковій території України, та суб'єктами Криму за поточними торговельними операціями здійснюються в іноземній валюті та/або гривні", - йдеться в документі, який цитує УНІАН.

При цьому, трактування терміну "іноземна валюта" як валюта першої і другої груп класифікатора НБУ, до яких відносяться і російські рублі, залишається незмінною.

Читайте також: ЄС затвердив нові антиросійські санкції по Криму

Згідно з постановою, якщо переказ здійснюється резидентом у гривнях, то банки перераховують ці кошти через кореспондентські рахунки банків-нерезидентів у гривнях.

Цією ж постановою Нацбанк скасував своє рішення про визнання нерезидентами переселенців з АР Крим, які проживають на материковій частині України, визначивши для них як місце проживання адресу, вказану у довідці про реєстрацію.

Постанова набирає чинності з дня публікації.

Національний банк у листопаді цього року заборонив залучення депозитів і видачу кредитів у російських рублях на території України, зобов'язавши банки призупинити здійснення операцій за відкритими рахунками юридичних осіб на території СЕЗ "Крим" та вжити заходів щодо закриття таких рахунків.

Також регулятор заборонив переміщення готівкових російських рублів через адміністративну кордон вільної економічної зони "Крим", крім переміщення фізичними особами суми не більше еквівалента 10 тис. грн.

Дії регулятора обумовлені вступом в дію закону про створення вільної економічної зони на тимчасово окупованій території України, що визначають особливості економічної діяльності в Криму і Севастополі.

Раніше, з 7 травня Нацбанк заборонив українським банкам працювати в Криму до закінчення російської окупації, а з 24 липня ввів надзвичайний режим роботи банківської системи в Донецькій, Луганській областях та АР Крим.

В результаті нелегітимного референдуму з питання про статус Криму самопроголошена кримська влада заявила про входження автономії до складу Російської Федерації, при цьому США і Євросоюз відмовилися визнавати результати референдуму і застосували ряд санкцій відносно російських бізнесменів і чиновників.