Підвищення волатильності гривні було ситуативним явищем. Про це заявили у Національному банку України, коментуючи зниження курсу гривні з 11,67 до 12,3 грн/$ на міжбанку за останній тиждень.
Зокрема НБУ пояснює, що в даний час динаміка валютного ринку та обмінного курсу визначається не тільки макроекономічними умовами, але також і ситуацією на сході країни, ходом політичних консультацій щодо її врегулювання, станом інформаційного простору, розвитком діалогу з міжнародними фінансовими організаціями. На думку регулятора, публічні обговорення можливих змін у парламентській більшості і склад Кабінету міністрів було досить гостро сприйнято учасниками валютного ринку.
"Наслідком цього було посилення курсової волатильності гривні, незважаючи на те, що загальний стан валютного ринку залишався урівноваженим", - йдеться у повідомленні регулятора на офіційній сторінці у Facebook у понеділок, 4 серпня.
НБУ, зокрема, відзначає, що надходження інвалюти від нерезидентів протягом червня-липня були на $ 1 млрд більше за платежі на їхню користь (в еквіваленті). Окрім того, пропозиція валюти з боку банків і підприємств у червні-липні домінувала над попитом на неї (перевищення становило $ 400 млн), а діапазон курсових коливань гривні до 25 липня протягом 3 місяців поспіль демонстрував тенденцію до звуження.
НБУ вважає, що наведене вище пояснення "надає об'єктивні підстави для майбутньої мінімізації курсових коливань".
"Цьому буде сприяти зниження політичної напруженості після усунення невизначеностей щодо подальшої долі уряду, а також підтримка Верховною Радою низки внесених урядом важливих економічних ініціатив", - вважає Нацбанк.
Окрім того, посиленню стійкості валютного ринку, на переконання НБУ, також має сприяти успішне продовження співпраці України з Міжнародним валютним фондом (МВФ) у рамках кредитної програми (як очікують у Нацбанку, МВФ може схвалити виділення чергового траншу в розмірі $ 1,4 млрд). !zn
Читайте також:
НБУ відзначає посилення стабілізаційної тенденції на валютному ринку