Рада з фінансової стабільності констатувала необхідність відновлення співпраці України з Міжнародним валютним фондом та інших донорів. До складу Ради фінстабільності входять керівники Національного банку, Міністерства фінансів, Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку, Нацкомісії, що здійснює регулювання у сфері ринків фінансових послуг, і Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.
"Реалізація структурних реформ, передбачених програмою співпраці з МВФ, є вкрай важливою для макрофінансової стабільності України та доступу до фінансування від МВФ та інших міжнародних партнерів", - йдеться в прес-релізі Ради з фінансової стабільності, поширеному ввечері середи, 25 липня, за підсумками засідання 20 липня.
Учасники засідання також погодилися з необхідністю посилення координації фіскальної та монетарної політики, а також продовження реформ для забезпечення цінової і фінансової стабільності
Керівництво НБУ пообіцяв, що регулятор буде уникати будь-яких форм фіскального домінування, в тому числі прямої або непрямої підтримки бюджетних витрат. У Мінфіні, у свою чергу, вказали на необхідність інтенсифікації співробітництва з Нацбанком для координації ініціатив у сфері монетарної та фіскальної політики.
У ході засідання Ради також піднімалося питання врегулювання боргової навантаження на ФГВФО для уникнути його потенційної неплатоспроможності. Рада погодила план дій, запропонований Фондом.
Програма EFF працює в Україні з 2015 року і передбачає фінансову допомогу Україні протягом чотирьох років у розмірі 17,5 млрд доларів. Країна, в свою чергу, повинна провести ряд серйозних реформ, зокрема, створити Антикорупційний суд.
Голова місії МВФ в Україні Рон ван Руден направив прем'єр-міністру Володимиру Гройсману листа, в якому попередив про можливому зриві траншу. Україні залишилося виконати одне зобов'язання для надання траншу.
Раніше в МВФ вказали на зниження темпу реформ в Україніта послаблення реформаторських зусиль політичного керівництва країни.
НБУ, в свою чергу, розраховує на підписання нової програми фінансування в 2020 році.
На думку автора DT.UA, відсутність фінансової підтримки МВФ ускладнить рефінансування понад $ 20 млрд суверенного і гарантованого державою боргу з термінами погашення у 2018-2020 роках. А виліт з програми Фонду закриє доступ України на зовнішні ринки запозичень, не дозволивши знайти там відсутні кошти.
Детальніше про взаємодію України з МВФ читайте у матеріалі Юлії Самаєвої "Пастка для переможця" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".