Закон про підвищення соцстандартів з 1 вересня оприлюднений в газеті "Голос України" в суботу і набрав чинності з 20 вересня.
Верховна Рада прийняла закон п'ять днів тому, в четвер, 17 вересня. Підвищити пенсії і зарплати погодилася конституційна кількість депутатів - 340, з усіх фракцій і груп.
На наступний день закон підписав президент, і через дерез день він був опублікований. Таким чином, із моменту прийняття до набрання чинності не минуло й тижня.
З 1 вересня, відповідно до закону, мінімальна зарплата буде підвищена до 1378 грн, мінімальна пенсія - до 1074 гривні, а прожитковий мінімум - 1330 грн, або трохи більше $ 61 в місяць.
До цього мінімальна зарплата становила 1218 гривень (близько 55 доларів), мінімальна пенсія - 949 гривень (43 долара), прожитковий мінімум - 1218 гривень.
Нещодавно за позовом активістів суд визнав незаконним "жебрацький" прожитковий мінімум і зобов'язав Кабмін переглянути його.
Прем'єр Арсеній Яценюк напередодні в ефірі українських телеканалів повідомив, що підвищені зарплати і соцвиплати бюджетникам і пенсіонерам будуть нараховані на початку жовтня. Першими гроші отримають пенсіонери - якраз перед виборами, а бюджетники отримають доплати вже тільки в грудні.
"З 4 жовтня пенсіонери отримають доплату за вересень, так і підвищену пенсію за жовтень. Тому підвищені заробітні плати для бюджетників будуть виплачені в першій декаді жовтня", - повідомив прем'єр "10 хвилинах" в неділю.
Стосовно працівників бюджетної сфери, глава уряду нагадав, що вони вже отримали авансові виплати: "Тому підвищені заробітні плати для бюджетників будуть виплачені в першій декаді жовтня".
Тим часом, як наголошується в ZN.UA у статті "Знову риба замість вудок", поки пенсіонери радіють (якщо радіють) збільшився на 125 грн пенсій, економіка чекає і обіцяної детінізації ринку праці та зниження податкових навантажень на зарплати, і виплат заборгованостей перед бюджетниками...
Нагадаємо, в кінці жовтня (25 числа) в Україні пройдуть місцеві вибори.
Обіцянки підвищити соцстандарти перед виборами характерні були для всіх президентів і урядів, в тому числі, цим займався і попередній режим Віктора Януковича, який став після подій Евромайдана.
Сьогодні ж діяльністю влади, насамперед, діяльністю Порошенка та Яценюка незадоволені 60-70% українців. При цьому більш різкі оцінки громадяни висловлюють на адресу глави "уряду камікадзе".