UA / RU
Підтримати ZN.ua

Набув чинності новий порядок переміщення товарів через лінію розмежування у Донбасі

Перемістити товари через лінію розмежування можна лише за погодженням з фіскальною службою та міністерством з окупованих територій.

Набув чинності новий порядок переміщення товарів через лінію розмежування в зоні проведення Антитерористичної операції.

Рішення про новий порядок прийнято Кабміном 1 березня та опубліковано в офіційному друкованому органі уряду "Урядовий кур'єр" 4 березня 2017 року. Рішення передбачало, що воно набирає чинності через 10 днів після дати офіційної публікації, тобто сьогодні, 14 березня.

Громадяни, які хочуть перевозити товари через лінію розмежування та в буферній зоні, повинні будуть погоджувати свої дії з чиновниками Міністерства у справах тимчасово окупованих територій, а підприємці і компанії – з фіскально. службj.. При цьому право переміщувати товари (в основному, мова йде про продукти харчування та медикаменти) надається лише тим представникам бізнесу, які зареєстровані в Україні як платники податків.

Окремо регламентується перевезення вугілля з непідконтрольних Україні територій та проходження гуманітарних колон.

Стежити за переміщенням товарів будуть спеціально створений Координаційний центр і контрольні пункти на лінії розмежування.

Читайте також: У Чернівцях міськрада на нічному засіданні зажадала припинити відносини з ОРДЛО

Нагадаємо, що увечері в понеділок, 13 березня, співробітники Національної поліції і СБУ затримали учасників блокади торгівлі з "ДНР" на станції Кривий Торець в Донецькій області.

Нагадаємо, 25 січня ветерани АТО, серед яких народні депутати Семен Семенченко, Тарас Пастух та Володимир Парасюк заявили про початок блокади переміщення залізницею товарів через лінію розмежування з окупованими районами Луганської та Донецької областей. "Штаб блокади торгівлі з окупантами" перекрив рух потягів на ділянці Гірське – Золоте, в Бахмуті та станції Фенольна.

В уряді стверджують, що постачання вугілля з окупованої території немає альтернативи, і заявляють, що блокада ОРДЛО підриває енергетичну безпеку країни. 15 лютого на позачерговому засіданні Кабміну було прийнято постанову про запровадження надзвичайних заходів у енергетиці.

Наступного дня президент Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО "Про невідкладні заходи щодо нейтралізації загроз енергетичній безпеці України та посилення захисту критичної інфраструктури" від 16 лютого.

Детальніше про значення та наслідки транспортної блокади ОРДЛО читайте в статті Оксани Сироїд "Скальпель" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".