Системні оператори, що входять до складу Регіональної групи ENTSO-E "Континентальна Європа", підписали "Угоду про умови майбутнього об'єднання енергосистем України та Молдови з енергосистемою континентальної Європи", повідомляється на сайті "Укрєнерго".
Директор "Укренерго" Всеволод Ковальчук прокоментував підписання документа на своїй сторінці в Facebook.
"Один тиждень з моменту підписання угоди у Брюсселі - і абсолютна більшість підписів чинних членів ENTSO-E вже стоїть під цим епохальним для української енергетики документом", - написав Ковальчук.
Він додав, що на підготовку цієї угоди пішло два роки.
Документ складається з трьох основних частин: каталогу вимог, безумовне виконання яких необхідне для прийняття рішення про об'єднання енергосистем, а також переліку необхідних додаткових досліджень та дорожньої карти.
"Укренерго" на сьогодні оцінює технологічну готовність ОЕС України щодо приєднання до ENTSO-E у 15%, а рівень імплементації та гармонізації українського законодавства з європейськими нормами – у 5% при існуючій ступені інтегрованості систем в 10%. Доведення цих умов до 99-100%-го рівня заплановано через п'ять років.
При цьому існуючий технічний можливий обсяг обміну потужності між ОЕС України з ENTSO-E планується збільшити з 885 МВт до 2200 МВт через п'ять років і до 4000 МВт – через 10 років.
"Укренерго" здійснює експлуатацію магістральних і міждержавних ліній електропередач, а також централізовану диспетчеризацію роботи ОЕС. НЕК є державним підприємством, яке знаходиться в управлінні Міністерства енергетики та вугільної промисловості.
Нагадаємо, що наприкінці червня оператор магістральних мереж "Укренерго" підписав договір про приєднання України до європейської енергосистеми.
Докладно про проблему включеності ГТС України в європейську газову систему читайте у статті Алли Єрьоменко "Чому євросусіди не дуже розраховують на українську ГТС" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".