UA / RU
Підтримати ZN.ua

НАБУ обшукала НКРЕКП в рамках справи "Роттердам+"

В НКРЕКП заявивли що співпрацюють зі слідством.

Співробітники Національного антикорупційного бюро провели обшуки в Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг у рамках кримінального провадження за формулою "Роттердам+", повідомила прес-служба НКРЕКП у Facebook.

"Сьогодні проводився обшук. Комісія виконує усі законні вимоги слідчих. Комісія і раніше надавала усі документи та усі коментарі стосовно справи, по якій ведеться розслідування. Розраховуємо на об'єктивність та неупередженість", - йдеться у повідомленні.

Голова наглядової ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук також пов'язує обшуки в НКРЕКП із провадженням щодо "Роттердам+" та називає обшуки "наслідком хаосу в НАБУ".

"В НКРЕКП прийшли з обшуками детективи НАБУ. Я попереджував про можливість такого сценарію ще у грудні минулого року. Логічний наслідок хаосу у НАБУ. У керівника НАБУ Ситника повний провал з експертизами. На цьому тижні виявилось, що у економічних висновках інституту Геєца (НАБУ у минулому році заплатив за це дослідження 180 тисяч гривен), жодного слова не має про збитки від формули "Роттердам плюс". Про це на цьому тижні розповів сам академік Валерій Геєц", - написав Корольчук у Facebook.

За його словами, НАБУ має офіційну судову експертизу щодо "Роттердам+", у якій нібито стверджується, що формула є обґрунтованою.

Нагадаємо, 3 березня 2016 року НКРЕКП прийняла постанову №289, в якій затвердила нову методологію розрахунку оптової ринкової ціни електроенергії (ОРЦ). Згідно з цією методологією, вугільна складова у тарифі на електроенергію заснована на котируваннях вугільного хаба ARA (Роттердам) + доставка в український порт.

НАБУ розпочало розслідування і 17 серпня 2017 року провело обшуки в приміщенні НКРЕКП у справі, пов'язаній з утвердженням формули "Роттердам+".

На думку експертів, формула "Роттердам +" стала вершиною схем збагачення в енергетиці. Вона дозволила близьким до влади структурам закуповувати за необґрунтовано завищеною ціною антрацит з тимчасово окупованих територій Донбасу.

Докладніше читайте в статті Ігоря Маскалевича "Блокада по-роттердамськи: донецький варіант" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".