Так, за даними Української аграрної конфедерації (УАК), за звітний період ціни на кукурудзу (EXW, Центральна Україна, попит експортерів) зросли з 1250-1300 грн/т до 1600-1630 грн/т (на 330-350 грн/т) .
"Чи надовго така тенденція - покаже час з урахуванням тиску, що продовжує надходити з полів врожаю кукурудзи (залишок площ до збирання - понад 1.5 млн га, на яких знаходиться близько 8 млн тонн зерна), стану її зовнішнього ринку і конкуренції кукурудзи з пшеницею фуражною", - коментує гендиректор УАК Сергій Стоянов.
За його словами, підвищення цін різко збільшило обсяги продажів кукурудзи. Підтримуючим чинником стала значно менша конкуренція для нашої кукурудзи з боку інших країн-експортерів регіону у порівнянні з пшеничним сегментом зернового ринку.
Ціни на пшеницю, як продовольчу (3 кл.) так і фуражну (4-6 кл.), незважаючи на скасування експортних мит, за вказаний час не змінилися, залишившись на рівнях, відповідно, 1300-1350 грн/т і 1200-1250 грн/т, залежно від відстані місця продажу до портів. Причиною, за словами С.Стоянова, став дуже слабкий попит з боку українських експортерів, пов'язаний із програшем у попередні три місяці конкурентної боротьби росіянам, за які Росія змогла істотно наситити попит основних покупців причорноморського зерна.
На внутрішньому ринку ячменю, щодо якого збереглася дія експортного мита, за 12-21 жовтня ціни залишилися незмінними (1200-1400 грн/т залежно від відстані місця продажу до портів). "Експортні мита "законсервували" ячмінь для внутрішнього споживання і "заморозили" закупівельні ціни на нього на рівні глибокої збитковості для виробників", - відзначає С.Стоянов.