Міжнародний валютний фонд (МВФ) задоволений ситуацією в Україні і прогнозує успішний перший перегляд програми співпраці stand by через місяць. Про це повідомив директор-розпорядник МВФ Домінік Стросс-Кан на 7-му щорічному ялтинському форумі YES в суботу, 2 жовтня.«В Україні все добре. Це частково заслуга МВФ, але, в основному, цього домігся уряд. Впевнений, що під час наступного перегляду (через місяць) буде те ж саме», - сказав він.
Стросс-Кан відзначив, що обмеження зростання зарплат і реформа пенсійної системи є болючими, але вони необхідні, тому що для України головне вирішити проблему дефіциту державних фінансів.
Він також закликав Україну залучати інвестиції, відзначивши значний потенціал, який сьогодні існує у світі через надлишок ліквідності міжнародного фінансового ринку.
«Україні цікавий ринок, це легко зробити, якщо зрозуміємо, що низькі податки можуть залучити інвестиції. Ми не проти цього, але податки - це не єдине рішення», - підкреслив глава МВФ. За його словами, інвестори, які працюють в Україні, скаржаться не стільки на високі податки, скільки щодо необхідності створити потрібну юридично-правову базу, аби прозоро вести бізнес в країні.
«Швидка зміна податків - це загроза для бюджету. Спочатку треба скоротити витрати», - додав Стросс-Кан.
Нагадаємо, що Україна вже почала виконувати вимоги МВФ, який фонд висунув при виділенні кредитної лінії на 15 млрд доларів. Зокрема, були підвищені тарифи на газ, фактично заморожені зарплати бюджетників і пенсії. Незабаром очікується підвищення пенсійного віку і чергове підвищення тарифів.
Низький бюджетний дефіцит - «священна корова» МВФ та першочергова вимога до потенційних позичальників. Фонд продовжує наполягати на ньому десятиліттями, незважаючи на величезний дефіцит бюджету у США, країні, яка має визначальний вплив на рішення МВФ, а також на дефолти країн, які під тиском погодилися урізати бюджетні витрати.За матеріалами «Інтерфакс-Україна»