В Україні триває енергетична криза. Станом на 13 грудня немає теплоелектростанцій, у яких дотримано мінімальних вимог щодо запасів вугілля. Про це свідчать дані Міністерства енергетики.
Відповідно, жодна з українських ТЕС не виконує ліцензійні умови роботи.
При цьому добові витрати вугілля перевищують постачання на таких ТЕС: Слов'янській, Вуглегірській (державній "Центренерго"), Трипільській (Центренерго), Зміївській (Центренерго), Бурштинській (ДТЕК Ріната Ахметова) та Луганській (ДТЕК) теплоелектростанціях.
За даними Укренерго, внаслідок дефіциту вугілля не працюють 19 енергоблоків ТЕС
Раніше повідомлялося, що Бурштинська ТЕС, що входить до холдингу ДТЕК, експортує електроенергію до країн ЄС, незважаючи на вкрай низькі запаси власного вугілля та енергокризу на внутрішньому ринку України.
Нагадаємо, що державні ТЕС розпочали зиму з удвічі нижчими запасами вугілля у порівнянні з мінімально допустимими.
В компанії ДТЕК заявили, що анонсоване раніше президентом Зеленським вугілля, яке прибуде на судах класу Panamax, зафрахтувало компаніям Ахметова для проходження осінньо-зимового сезону. У повідомленні компанії, що вийшло одразу після звернення Зеленського, іронізували, що президент відзначив зусилля компанії щодо підготовки до опалювального сезону та забезпечення вугіллям у складних умовах.