У Міністерстві фінансів запропонували, на яких бюджетних витратах можна заощадити, скасувавши низку норм у держбюджеті-2015. Зокрема, передбачається зменшити приблизно на 4 млрд гривень витрати на утримання суддівського корпусу, свідчать копії документів, оприлюднені журналістом Анатолієм Шарієм.
Так, найбільша "потенційна" економія - 2,3 млрд грн - пропонується за рахунок відміни підвищення зарплат суддів. Норму про підвищення посадового окладу судді з 1 січня 2015 року з 10 до 15 мінімальних зарплат пропонується вилучити. Як пояснюється, на даний момент суддя місцевого суду отримує 12,180 тис. грн, а з наступного року повинен був би отримувати 18,885 тис. грн.
Ще одна стаття зменшення витрат та "потенційна" економія - 1,838 млрд грн на відміну підвищення зарплат працівників апаратів судів. Пропонується вилучити норми про встановлення розміру посадових окладів працівників апаратів судів, замінивши їх нормою про визначення "умов оплати праці" Кабміном. Згідно з розрахунками, в майбутньому році він міг би вирости в 3 рази - до 3,654 тис. грн (що дорівнює 30% окладу судді) відповідно до змін за новим законом "Про прокуратуру". На сьогодні оклад працівника апарату суду становить 1,218 тис. грн.
З "реальною" економії - 163 млн грн за рахунок скорочення нормативної кількості суддів на 10% (791 особа). Домогтися цього пропонується, встановивши норматив чисельності суддів у судах загальної юрисдикції залежно від чисельності населення - "1,66 посади на 10 тис. населення".
Раніше ЗМІ оприлюднили орієнтири держбюджету України на наступний рік. "Дефіцит - 3,7%, ВВП - 1,72 трлн грн, реальний ВВП - мінус 4,5%, інфляція - 13,5%", запланував Мінфін.