Голова Нацполіції в інтерв'ю DT.UA заявила, що на потреби першого етапу реформи поліції, які повинні бути закриті протягом двох-трьох років, необхідно близько 300 млн дол.
"Щоб у нас були нормальні контури, щоб ми мали можливість перевдягнути кожного зі 115 тис. поліцейських, обладнати поліцейські станції, забезпечити транспортом, створити внутрішні інформаційні бази й забезпечити співробітників планшетами, куди ці бази завантажені, потрібно близько 300 млн дол. І це потреби першого етапу реформи, які мають бути закриті протягом двох-трьох років", - заявила голова Нацполіції.
За її словами, про проект фотофіксації при цьому не йдеться.
" Що стосується реалій, у яких нам доводиться жити, то бюджет нам дає 13 млрд грн. Із цих коштів 90% ідуть на заробітну плату. На жаль, нам доводиться виходити з можливостей, які на сьогодні є в країні", - заявила Деканоїдзе.
Говорячи про донорське фінансування, вона зауважила, що жодна країна і жодна організація у світі не дає свої гроші в держбюджет - тільки цілеспрямовано на конкретні проекти з затвердженим механізмом контролю за освоєнням коштів.
"Я поділяю реформу на кілька частин. По-перше, це прозорий і нормальний добір, який ми проводимо. Жодна людина не пройшла в поліцію за гроші. У нас абсолютно прозорі комісії та добір. Його організація потребувала якоїсь частини коштів", - заявила Деканоїдзе.
"По-друге, тренінги. Кожен новий поліцейський пройшов тримісячний курс початкової підготовки, до якого входять тактичний і правовий аспекти. На старті тактичного навчання наші американські партнери привезли до нас своїх поліцейських, які навчили українських поліцейських власних тактичних навичок та прийомів. У результаті, ми змогли створити власну базу тренерів із 300 людей, яких навчали безпосередньо американські копи. Ці тренери й сьогодні продовжують готувати патрульних поліцейських у регіонах. Насправді освіта поліцейського - постійний і безперервний процес. І він потребує фінансових вкладень", - зазначила голова Нацполіції.
"По-третє, форма, спецспорядження, відеокамери та інше обладнання поліцейських, які вже почали виконувати свої обов'язки в результаті відбору. Усе це теж закуповувалося на гроші донорів. Нам справді дуже багато допомагають європейці. Я уточню, скільки донорських коштів ми вже витратили на ці частини реформи", - заявила вона в інтерв'ю.
(Як пише Інна Ведернікова, у цій частині своєї обіцянки глава Національної поліції не дотрималася. "У прес-службі НП послалися на те, що публікувати якісь цифри, що стосуються вкладень донорів, без погодження з самими донорами неетично. А, з огляду на оперативну подачу матеріалу, виконати цю умову виявилося неможливо. Тому вже в понеділок DT.UA надішле офіційний запит Хатії Деканоїдзе з готовністю дотриматися всіх термінів і процедури, щоб зняти всі запитання громадськості та медіа, які стосуються непрозорості освоєння донорських коштів на реформу поліції", - зазначила автор).
Нагадаємо, Деканоїдзе заявила, перебудувати систему правоохоронних органів в Україні неможливо за рік або за три, і для успішного результату реформовані повинні бути всі частини правоохоронної системи, включаючи поліцію, суди, прокуратуру, СБУ та податкову службу.
Читайте повне інтерв'ю Інни Ведернікової з Хатією Деканоїдзе "Змусити піти може тільки внутрішнє відчуття, що долати протистояння системи більше неможливо" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".