UA / RU
Підтримати ZN.ua

На кожного українця припадає близько 1 тисячі доларів заощаджень, - експерти

Дорогоцінні метали та облігації все ще не настільки зрозумілі для більшості населення. Тому альтернативи депозитами зараз немає.

Експерти констатують, що сьогодні в Україні депозитам немає альтернативи для надійного збереження коштів.

"Звичайно, у кризові часи люди більше хвилюються за збереження своїх коштів, ніж думають про їхню прибутковість. Однак у цій ситуації найбільш невдалим варіантом буде тримати гроші у себе вдома під матрацом, вони банально можуть згоріти, вас можуть обікрасти, гроші можуть знецінитися. Тому найкращим варіантом для заощаджень були і залишаються банківські депозити", - відзначає експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь.

При цьому, за його словами, незважаючи на збільшення інших інструментів інвестування для більшості українців депозитам немає альтернативи.

"Звичайно, у нас щороку зростає кількість інструментів інвестування. Сьогодні це і фондовий ринок, і облігації, і золото тощо. Однак на тому ж фондовому ринку ви можете не тільки не заробити, але і програти, а дорогоцінні метали та облігації все ще не настільки зрозумілі для більшості населення. Тому альтернативи депозитам зараз немає", - переконаний експерт.

Президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко погоджується, що депозитам немає альтернативи для надійного збереження коштів.

"Альтернативи немає, депозити прибуткові, зрозумілі і з мінімальною кількістю ризиків. На сьогодні сума грошей, яку українці принесли в наші банки в 2012 році і на початку поточного року, значно перевищує суму, яка була до кризи, і під час кризи. На кожного українця припадає близько 1 тисячі доларів заощаджень. Якщо перерахувати на працюючого жителя України, то це буде близько 2 тисяч доларів. Цей показник менший, ніж у Польщі, Росії і Казахстані. Але позитивні зрушення у сфері банківських вкладів помітні. Зараз структура депозитів в Україні збалансована: 50% - гривня, 50% - валюта. Причому до кризи 30% було у валюті і 70% в гривні", - відзначив Охрименко.

Нагадаємо, що раніше Незалежна асоціація банків України констатувала зростання депозитної бази в січні на 2,5%. !zn