UA / RU
Підтримати ZN.ua

На Генасамблеї ООН Україна запропонує проголосувати за конфіскацію активів РФ — The Guardian

Відповідна резолюція повинна стати відправною точкою у створенні міжнародного механізму відшкодування збитків з боку РФ.

Українська влада неодноразово наголошувала на тому, що після завершення війни вимагатиме від Росії репарації за завдану шкоду. Схоже, що вже зараз йде підготовка правових механізмів для втілення цього процесу в життя. Зокрема, на майбутньому засіданні Генасамблеї ООН Україна планує запропонувати союзникам проголосувати за резолюцію про конфіскацію російських активів на свою користь у якості відшкодування. Про це пише The Guardian.

За інформацією джерела, Україна лобіює в Генеральній асамблеї ООН ухвалення резолюції, яка стане основою для створення міжнародного механізму компенсації, що може призвести до арешту російських державних активів за кордоном на суму 300 мільярдів доларів.

За даними джерел видання, високопосадовці Мін'юсту України обговорювали це питання в Лондоні з керівництвом МЗС Великобританії. Також подібні дискусії проводились з колегами у Німеччині, Франції та з помічником міністра фінансів США Елізабет Розенберг.

The Guardian наголошує, попри те, що загалом Захід схвалює передачу російських активів на користь України, тамтешні політики та юристи зважають на потенційні юридичні проблеми та проблеми з правом власності, які блокують процес на законодавчому рівні. Зокрема, вони розглядають ризик, що якщо активи російського центрального банку будуть привласнені, а не просто заморожені, як зараз, будь-які західні активи, що зберігаються за кордоном, також можуть стати жертвою арешту у майбутньому.

Читайте також: Малюська розповів, чому Україні важко отримати арештовані за кордоном активи РФ

Раніше глава Мінфіну США Джанет Єллен заявляла, що законодавство, що діє в країні, не дозволяє Вашингтону стягнути репарації з РФ, оскільки Сполучені Штати не є учасником війни.

Детальніше про компенсаційні виплати від Росії та проблеми, які чекають Україну на шляху до їх отримання, читайте у статті Олександра Водяннікова «Держава-агресорка і юрисдикційні імунітети: як отримати репарації».