UA / RU
Підтримати ZN.ua

На будівництві Хмельницької АЕС вівся видобуток небезпечного піску в зоні водойми-охолоджувача

У листопаді “Енергоатом” підписав договори з американською компанією Westinghouse щодо будівництва двох нових енергоблоків ХАЕС. Вочевидь після цього факти видобутку піску і вскрилися. 

Державне бюро розслідувань проводить слідчі дії у справі незаконного видобутку піску в зоні водойми-охолоджувача Хмельницької атомної електростанції. Про це повідомляється на сайті ДБР.

"Незаконне користування надрами державного значення могло призвести до виникнення надзвичайних ситуацій радіоактивного характеру”, - ідеться у повідомленні.

ДБР вивчає причетність до незаконного видобутку піску посадовців двох приватних компаній, які займаються будівництвом Хмельницької АЕС, а також правоохоронців Хмельниччини, які могли прикривати злочин.

Читайте також: Російський слід: хто буде реанімувати Хмельницьку АЕС?

Наразі ДБР повідомляє лише про фінансові втрати держави від незаконного видобутку - 78 млн гривень. Куди реалізували пісок, в повідомленні не йдеться.

За попередньою інформацією, незаконний видобуток здійснювався упродовж 2018-2021 років.

22 грудня під час санкціонованих обшуків працівники ДБР вилучили бухгалтерські, податкові та інші фінансові документи, проєктну документацію щодо розробки та видобування корисних копалин, записи з даними “чорної бухгалтерії”.

Попередня кваліфікація правопорушення: зловживання владою, що спричинило тяжкі наслідки, зловживання повноваженнями, надання неправомірної вигоди, незаконне видобування корисних копалин. Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 8 років з конфіскацією майна.

Нагадаємо, що на Хмельницькій АЕС працюють лише два енергоблоки. Будівництво ще двох – третього та четвертого - розпочали у 1985 році, однак через кілька років зупинили.

У листопаді 2021 року Державне підприємство “НАЕК “Енергоатом” підписало два договори з американською компанією Westinghouse щодо будівництва двох нових енергоблоків Хмельницької атомної електростанції. Вочевидь після цього факти видобутку піску і вскрилися.