До 10 грудня в Україні має бути розпочато пенсійну реформу, введено штраф за борги за послуги ЖКГ і схвалено чергове підвищення ціни газу в квітні 2011 року. Ігнорування цих вимог Міжнародного валютного фонду призведе до того, що уряд не отримає до кінця року $1 млрд на покриття дефіциту бюджету. Про це у середу, 17 листопада, пише газета "Коммерсантъ-Украина".
Міжнародний валютний фонд (МВФ) погодив на рівні експертів питання про перший перегляд програми співробітництва з Україною в рамках угоди stand-by.
Україна виконала всі ключові умови, запевняють у МВФ. "Виконання програми в рамках угоди stand-by в цілому узгоджується з її цілями. Усі кількісні показники, які є критеріями ефективності за станом на кінець вересня, виконано. Забезпечено неухильне просування у запровадженні структурних реформ", - заявив пан Арванітіс.
Щоб рада директорів МВФ схвалила поправки до меморандуму, українська влада має до 10 грудня вжити низку заходів.
"У першу чергу необхідно дати старт реформі пенсійної системи. Не так важливо, якою вона буде, ми просто повинні показати, що не хочемо, як раніше заявлялося, відстрочити її на два-три роки", - повідомило джерело, близьке до переговорів з Фондом.
Раніше МВФ вимагав вже з 1 січня 2011 року збільшити підвищення терміну виходу жінок на пенсію (з 55 до 60 років).
За словами президента Українського товариства фінансових аналітиків Юрія Прозорова, ставка буде зроблена на запуск другого рівня пенсійної системи.
"Підвищення пенсійного віку для жінок ніколи не було ключовою вимогою МВФ, - відзначає він. - У фонді вимагають знизити навантаження Пенсійного фонду на держфінанси, а запуск другого рівня дозволяє домогтися цього в середньостроковій перспективі". Уряд звернувся до Верховної Ради до кінця року прийняти у другому читанні законопроект №0942, який дозволить відкрити персональні накопичувальні пенсійні рахунки.
За словами джерела видання, на початку грудня Верховна Рада повинна прийняти закон про нарахування пені за несплату населенням житлово-комунальних послуг та законодавчо підтвердити намір дотримуватися зобов'язань щодо підвищення ціни газу.
Нагадаємо, відповідно до меморандуму, ціна газу для населення була підвищена в серпні на 50%. Наступне збільшення ціни на 50% очікується в квітні 2011 року, після чого тарифи повинні переглядатися кожні півроку, поки не будуть доведені до рівня собівартості.
Головним досягненням, за словами джерела видання, стала відмова МВФ від вимоги провести секвестр держбюджету. "Безумовно, будуть змінені 'маяки', як щодо бюджетного дефіциту, так і ПДВ, однак секвестру бюджету нам вдалося уникнути", - зазначив він.
Позитивне рішення МВФ вчора не позначилося ані на показниках фондового ринку, ані на котируваннях українських держпаперів.
За матеріалами: Коммерсантъ-Украина