"Ми готові вкладати дуже значні ресурси, але тільки у ті країни, які хочуть впроваджувати реформи", - сказав він у Києві в рамках семінару, присвяченого модернізації державних фінансів і організованого Міжнародною асоціацією казначейських служб (AIST) за сприяння Державної казначейської служби України.
"Підтримка дається країнам, які хочуть впроваджувати здорову економічну політику. Це політика, яка, з нашої точки зору, виведе їх із кризи і зробить їх сильнішими після кризи, ніж вони були до неї", - додав М.Альєр.
Нагадаємо, МВФ у липні-2010 вирішив відновити співпрацю з Україною, затвердивши для країни нову програму stand-by на SDR10 млрд (близько $16 млрд). Тоді ж Київ отримав перший транш у розмірі SDR1,25 млрд. У грудні 2010 року МВФ вирішив виділити країні другий транш кредиту stand-by у розмірі SDR1 млрд.
Програма stand-by передбачала виділення Україні щокварталу ще восьми траншів, починаючи з середини березня 2011 року, у разі успішного продовження співпраці.
Однак місія Фонду, яка працювала у березні в Києві, не стала рекомендувати раді директорів МВФ приймати позитивне рішення про виділення чергового траншу для країни. МВФ очікував від України затвердження пенсійної реформи та розв'язання проблеми занижених тарифів на газ для населення.
Як повідомлялося, місія МВФ працювала в Києві у період з 25 жовтня по 3 листопада, вивчаючи можливість продовження фінансування України: після закінчення цього терміну (4 листопада) місія розповсюдила заяву, в якій заявила, що взяла паузу для проведення додаткового відпрацювання технічних питань. Очікується, що дискусії з питань економічної політики будуть відновлені в найближчому майбутньому.
Окрім того, віце-прем'єр - міністр соціальної політики Сергій Тігіпко і міністр фінансів Федір Ярошенко на початку листопада провели у Вашингтоні перемовини з МВФ, підсумки яких не розголошувалися. Прем'єр Микола Азаров 4 листопада заявив, що чергова корекція програми співпраці з МВФ запланована після закінчення газових перемовин із Росією, що очікується в листопаді цього року.
В уряді України припускають, що два транші програми stand-by можуть бути об'єднані, що дозволить поповнити валютні резерви Нацбанку України відразу приблизно на $3 млрд.