UA / RU
Підтримати ZN.ua

МВФ зобов'язав ФГВФО оприлюднити список боржників банків-банкрутів

ФГВФО зобов'язаний до кінця березня 2019 року виставити на продаж активи на 20 млрд грн.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) повинен до кінця березня 2019 року оприлюднити список боржників, менеджменту і екс-власників виведених з ринку банків, яким за рішенням суду необхідно відшкодувати збитки банку. Таке зобов'язання України зафіксовано в меморандумі про співпрацю з Міжнародним валютним фондом (МВФ) за програмою stand-by (SBA).

Також ФГВФО зобов'язаний до кінця березня 2019 року виставити на продаж активи мінімум на 20 млрд грн.

"Фонд гарантування буде продовжувати продавати активи через електронні платформи, забезпечуючи при цьому, щоб їх кінцеві покупці не були пов'язані з екс-власниками банків", - повідомляється в документі.

Крім того, Міністерство фінансів зобов'язався випускати регулярні звіти, в яких буде узагальнюватися прогрес у відновленні активів і судових процесах, пов'язаних з чотирма державними банками. Перший звіт буде опублікований до кінця березня 2019 року.

Читайте також: НБУ готується масово рефінансувати банки

Повідомлялося, що МВФ схвалив для України 14-місячну програму stand-by в обсязі 3,9 млрд доларів США з негайною виплатою першого траншу на 1,4 млрд доларів.

Мінфін очікує надходження першого траншу в рамках програми SBA до 25 грудня 2018 року. Рішення про подальші кредитних траншів буде прийматися в травні і грудні 2019 року під час перегляду успіхів України у виконанні умов меморандуму про співпрацю.

Раніше екс-глава Нацбанку Валерія Гонтарєва під час звіту у Верховній Раді заявляла про великий борг відомих українських бізнесменів перед НБУ за кредитами рефінансування. Зокрема вона назвала Олега Бахматюка, який винен НБУ за кредитами двох своїх банків – "Фінансова ініціатива" та Віейбі банку – 10,2 млрд грн, Дмитра Фірташа - винен НБУ за кредитами банку "Надра" 9,8 млрд грн, Миколи Лагуна - винен за кредитами Дельта-Банку 8 млрд грн, Костянтина Жеваго - винен НБУ за кредитами банку "Фінанси та кредит" 6,3 млрд грн, Леоніда Клімова, який і зараз є народним депутатом і навіть входить у комітет фінансової політики і банківської діяльності – має за кредитами Імексбанку борг 3,4 млрд грн. Борг всіх інших бізнесменів становить 7,5 млрд грн.