UA / RU
Підтримати ZN.ua

МВФ закликав уряди посилити податкову політику, щоб стримати інфляцію

Фіскальна дисципліна має знизити необхідність підвищення відсоткових ставок, наголошують у МВФ.

Уряди країн мають зробити більш серйозні кроки щодо обмеження державних витрат і підвищення доходів, інакше вони ризикують завадити зусиллям центральних банків зі стримування інфляції, попередив голова департаменту МВФ з податкових питань Вітор Гаспар, передає Financial Times.

Гаспар закликав уряди посилити податкову політику в умовах, коли більшості країн світу стає все важче збалансувати державні фінанси.

"Терміни мають значення, і чим швидше це буде зроблено в багатьох країнах, тим краще з погляду узгодженості грошово-кредитної та бюджетної політики", – сказав він.

За його словами, бюджетна дисципліна сприятиме підвищенню довіри до центральних банків та знизить необхідність підвищення процентних ставок, що чинитиме "стабілізуючий вплив" на світові ринки облігацій і допоможе зміцнити фінансову стабільність.

Коментарі Гаспара пролунали на тлі різкого зростання вартості запозичень у світі, оскільки центральні банки намагаються взяти інфляцію під контроль. Цього тижня фінансові ринки отримали деяке полегшення, проте Гаспар попередив, що витрати урядів на обслуговування боргу зростають. За його словами, це буде "стійкою тенденцією" у середньостроковій перспективі та матиме "довгострокові наслідки".

Читайте також: Байден посилив боротьбу з "недоброчесними" комісіями на тлі критики стану економіки США

Тим часом МВФ готує чергову доповідь про головні бюджетні проблеми, які стоять перед урядами. В опублікованому в середу "Бюджетному моніторингу" міститься попередження про зростання дефіциту, що відображає уповільнення темпів зростання та підвищення реальних відсоткових ставок, внаслідок чого уряди "ще більше зануряться в мінус".

За збереження поточних тенденцій державні борги будуть зростати значно швидше, ніж прогнозувалося до пандемії, і до кінця поточного десятиліття коефіцієнт державного боргу в світі наблизиться до 100% валового внутрішнього продукту.

США, згідно зі звітом, опинилися серед країн із найгіршими показниками серед великих економік. Цього року дефіцит державного бюджету перевищить 8% від ВВП країни. Очікується, що у 2024 році він залишиться високим і становитиме 7,4%.

Раніше Міжнародний валютний Фонд збільшив оцінку зростання ВВП України з –3% до +2%. Прискорення зростання нашого ВВП в 2024 році прогнозується на рівні 3.2%.