UA / RU
Підтримати ZN.ua

МВФ відкликав макропрогноз розвитку економіки України

Фонд вирішив відкласти оприлюднення своїх прогнозів про перспективи української економіки через неможливість зробити їх об'єктивними у зв'язку з кримським і внутрішньополітичною кризою.

Міжнародний валютний фонд відкликав макропрогноз розвитку Українs у зв'язку з анексією Криму Росією і загальним політичним і економічним кризою в країні. Про це йдеться в щорічному економічному огляді МВФ World Economic Outlook, розміщеному на сайті Фонду.

"Прогнози по Україні виключені у зв'язку з кризою", - йдеться в доповіді.

У той же час МВФ оприлюднив свої оцінки за останній квартал минулого 2013 року.

Так, у Фонді підкреслили, що хороший урожай і відносно стабільний показник внутрішнього споживання дещо пом'якшили процеси рецесії в Україні в четвертому кварталі 2013 року. "Але серйозні внутрішні і зовнішні дисбаланси залишалися", - відзначили аналітики МВФ. - "На початку 2014 внутрішньополітична нестабільність та анексії Криму Росією вже негативно вплинули на економіку України та продовжують чинити згубний вплив на інвестиції та споживання".

У той же час, до кінця 2014 року негативні тенденції мають бути подолані. "Ближче до кінця 2014 року чистий експорт і внутрішнє споживання повинні повернутися в зону помірного зростання", - відзначили в МВФ.

Читайте: Глава МВФ попередила про наслідки подій навколо України для світової економіки

Коментуючи рішення Фонду, керівник дослідницького департаменту МВФ Олів'є Бланшар підкреслив: "Ми не обговорюємо Україну, оскільки на поточний момент ми знаходимося в процесі обговорення програми співпраці. Але у нас немає сумнівів у кредитоспроможності і платоспроможності України".

Раніше директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард під час свого виступу в Інституті міжнародних досліджень у Вашингтоні відзначала що геополітична напруженість є суттєвим чинником погіршення розвитку світової економіки, і в цьому сенсі ситуація в Україні може значно вплинути на світові макроекономічні процеси. !zn