UA / RU
Підтримати ZN.ua

МВФ поставив перед Україною нові цілі

Фонд включив в меморандум нової програми з Україною зниження інфляції та прийняття закону про "спліт".

Міжнародний валютний фонд (МВФ) розширив цілі програми співпраці з Україною. У новий меморандум про співпрацю додатково були включені досягнення Нацбанком інфляційної мети, а також прийняття Верховною Радою законопроекту про "спліт". Про це повідомляється на сайті центробанку.

"Вперше в історії України виконання встановленої НБУ цілі по інфляції стало одним з цільових показників програми МВФ. Спільні цілі в цій площині означають, що Фонд вірить у здатність центробанку знизити інфляцію до 5% та утримувати її на такому рівні протягом тривалого періоду ", - цитується в повідомленні голова Нацбанку Яків Смолій.

У той же час НБУ нагадує, що критичною умовою для цього є збереження його незалежності.

Ще один фокус нової програми співпраці встановлений на зміцненні фінансового сектора і подальше відновлення банківського кредитування, а одним із структурних маяків програми стало прийняття ВР законопроекту про "спліті" функцій регулювання небанківського фінансового ринку (№2413-а – ред.).

"Прийняття зазначеного законопроекту дозволить привести небанківський фінансовий ринок у відповідність з європейськими стандартами, підвищити якість роботи фінансових компаній та захисту споживачів фінпослуг, а також створить умови для приходу на цей ринок нових іноземних гравців", - йдеться в повідомленні НБУ.

Повідомлялося, що МВФ схвалив для України 14-місячну програму stand-by в обсязі 3,9 млрд доларів США з негайною виплатою першого траншу на 1,4 млрд доларів.

Мінфін очікує надходження першого траншу в рамках програми SBA до 25 грудня 2018 року. Рішення про подальші кредитних траншів буде прийматися в травні і грудні 2019 року під час перегляду успіхів України у виконанні умов меморандуму про співпрацю.

В бюджеті на 2019 рік закладено 417 мільярдів гривень на погашення і обслуговування зовнішнього і внутрішнього боргів. За даними Мінфіну, держборг зменшився у національній валюті держборг скоротився на 0,93%, або на 19,69 млрд грн – до 2,093 трлн грн. У грудні Україні доведеться погасити 150 млн доларів боргу за програмою кредитування МВФ.