Міжнародний валютний фонд прогнозує економічне зростання в зоні євро з 1,5% в нинішньому році до 1,7% у наступному 2016 році, говориться в доповіді МВФ, оприлюдненому в понеділок.
"Економічне відновлення зміцнюється, що обумовлено зростанням попиту на внутрішньому ринку і більш низькими цінами на нафту, кількісним пом'якшенням Європейського центробанку у відповідності з розширеною програмою покупки активів і ослабленням євро", - наголошується в документі.
При цьому прогнозується, що "відновлення, ймовірно, збережеться і в найближчій перспективі".
Так, очікується, що ВВП зони євро зросте з 1,5% в цьому році до 1,7% наступного". Загальний рівень інфляції, як прогнозується, залишиться близьким до нуля в 2015 році і зросте на 1,1% у 2016 р., що відображає ще більший розрив між фактичними і потенційними обсягами виробництва.
При цьому в МВФ зазначають, що "ризик для росту зараз є більш збалансованим, ніж в останні роки". Одним з головних чинників невизначеності для єврозони називається ситуація в Греції.
Крім того, в основній доповіді зазначаються ризики, пов'язані з ситуацією в Україні. Зокрема, зазначається, що посилення конфлікту на Сході України негативно відбивається на впевненості ведення бізнесу "на тлі хвилювань на глобальних фінансових, торгових і товарних ринках". Це також веде до більшої невизначеності інвесторів.
Щоб зменшити ці наслідки, пропонується, зокрема, впроваджувати структурну реформу і покращувати бізнес-клімат, а також просувати інтеграцію енергетичної платформи.
Раніше ZN.UA писало, що Україна втратила останній драйвер росту для депресуючої економіки - споживчого попиту. Українцям банально вже нема за що купувати товари і послуги.
Як пише WSJ, сьогодні смілива Україна заслуговує більшої підтримки Заходу. Експерти вважають, що зараз найкращий момент для Заходу, щоб інвестувати в Україну і дозволити їй розвиватися.