UA / RU
Підтримати ZN.ua

МВФ очікує продовження переговорів з Україною у Вашингтоні

В української делегації буде можливість обговорити з представниками МВФ відновлення кредитування під час зборів Фонду і групи Світового банку. Втім, як зазначив представник МВФ в Україні Макс Альєр, поки значного прогресу у переговорах не досягнуто.

Черговий раунд обговорення можливої програми stand-by для України очікується під час традиційних щорічних весняних зборів МВФ і Групи Світового банку у Вашингтоні, які пройдуть цього року 19-21 квітня.

Про це повідомив глава представництва в Україні Макс Альєр.

На макроекономічній дискусії в Києві у п'ятницю, 12 квітня, організованій Європейською бізнес асоціацією (ЄБА), він сказав, що штаб квартиру Фонду планує відвідати представницька українська делегація.

За словами Альєра, основними дискусійними питаннями, як і раніше, залишаються фіскальний бюджетний дефіцит країни, тарифи в енергосекторі, банківський сектор і підвищення гнучкості обмінного курсу.

Втім, за час між візитами двох місій МВФ в Україну в лютому - на початку квітня значного прогресу за цими напрямками досягнуто не було, заявив Альєр.

Нагадаємо, 10 квітня представництво МВФ в Україні з посиланням на главу місії Крістофера Джарвіса повідомило, що переговори з українською владою були продуктивними. "Основними елементами нової програми повинні стати заходи, спрямовані на скорочення фіскального дефіциту і дефіциту рахунку поточних операцій, реформування банківського та енергетичного секторів з метою створення в Україні умов для стійкого економічного зростання і створення нових робочих місць", - йдеться в офіційній заяві.

Нагадаємо, що за підсумками роботи попереднього візиту місії МВФ в Києві (з 29 січня по 12 лютого) українська влада заявила, що "сторони відзначили прогрес" в ході переговорів. !zn

Читайте також:

Україна змінює свого представника у МВФ

Уряд виконає "газові вимоги МВФ" за рахунок багатих

МВФ прогнозує стагнацію економіки України в поточному році

МВФ вимагає від Нацбанку змінити правила роботи банків