UA / RU
Підтримати ZN.ua

МВФ наполягає на антикорупційному суді і ринкових цінах на газ для нового траншу

Йоста Люнгман також відніс до головних завдань влади - утримання інфляції і збереження політики гнучкого обмінного курсу.

Прийняття закону про антикорупційний суд і приведення цін на газ до ринкового рівня - основні умови завершення четвертого перегляду програми фінансування Міжнародного валютного фонду (МВФ) для України і виділення траншу кредиту, повідомив голова представництва МВФ в Україні Йоста Люнгман.

Під час заходу Європейської бізнес асоціації "Eba Global Outlook 2018: Think beyond, stay ahead" у Києві він заявив про те, що метою впровадження ринкових цін на газ є уникнути штучної сегментації ринку окремо для домогосподарства і окремо для промисловості.

"Є певні умови, їх треба виконати. Це досяжні показники: сподіваємося на швидке їх виконання", - сказав Люнгман.

Він також відніс до головних завдань - утримання інфляції і збереження політики гнучкого обмінного курсу для підтримання конкурентоспроможності української економіки. Глава представництва МВФ позитивно оцінив підвищення облікової ставки Нацбанком.

Крім того, Люнгман зазначив, що міжнародні резерви України зросли на 6,5 млрд доларів – до 19 млрд доларів, проте необхідно нарощувати їх і далі – до 30 млрд доларів, щоб забезпечити захист від зовнішніх шоків.

Також Люнгман закликав у політиці підвищення зарплат орієнтуватися на зростання продуктивності праці, так як надмірне збільшення зарплат зашкодить стабільному зростанню.

Раніше президент Петро Порошенко висловив сподівання, що Україна зможе отримати черговий транш уже в квітні. Він вважає, що країна на 80% виконала вимоги МВФ. Також, за його словами, уряд готовий врегулювати на вимогу Фонду ціни на газ для побутових потреб.

24 січня у Давосі Порошенко зустрівся з головою МВФ Крістін Лагард та запевнив її, що Україна готова продовжувати конструктивну співпрацю з Міжнародним валютним фондом.

Своєю чергою, керівник Фонду висловила надію, що Україна продовжуватиме виконувати умови програми співпраці, а Нацбанк України отримає незалежне та професійне керівництво.

Програма EFF працює в Україні з 2015 року і передбачає фінансову допомогу Україні протягом чотирьох років у розмірі 17,5 млрд доларів. Країна, своєю чергою, повинна провести ряд серйозних реформ, зокрема, створити антикорупційний суд.

Детальніше про переспективи співробітництва України з МВФ читайте в інтерв'ю міністра фінансів Олександра Данилюка "Багато хто хоче позбутися МВФ, щоб законсервувати поточну ситуацію на догоду своїм особистим інтересам" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".