UA / RU
Підтримати ZN.ua

МВФ наполягає на ухваленні законів про фінансовий моніторинг політично значущих осіб і відновленні податкових перевірок

Це є умовами продовження програми  розширеного фінансування.

Для продовження програми МВФ з розширеного фінансування України, Києву необхідно ухвалити закони про фінансовий моніторинг політично значущих осіб (PEP) та відновити податкові перевірки, заявив глава місії МВФ в Україні Гевін Грей, пише «Інтерфакс».

Команда МФА прибула до Києва 1 жовтня для проведення зустрічей із представниками української влади.

За його словами, очікується, що ці два ключових рішення будуть прийняті упродовж найближчих тижнів.

Глава місії також повідомив про проведення додаткових переговорів з українською стороною про концептуальні зауваження до державної програми кредитування «5-7-9».

Грей відзначив важливість нещодавно ухваленого закону про відновлення електронного декларування майна чиновниками, а також внесення змін до Бюджетного кодексу.

"Стосовно структурних реформ або структурних показників у рамках нашої програми, є низка заходів, які ми розглянемо в другому перегляді, переважно у сферах державного управління, боротьби з корупцією та податково-бюджетної політики», — сказав Грей, додавши, що у разі виконання цих домовленостей, другий перегляд програми EFF позитивно завершиться в першій половині грудня.

Читайте також: МВФ знову відкрив постійний офіс у Києві

Як повідомляв голова комітету ВР з комітет з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев, існує певний маневр щодо часткового (а не повного, як пропонує Кабінет міністрів) поновлення податкових перевірок.

4-річну програму EFF було затверджено 31 березня цього року, а перший транш $2,7 млрд виділено на початку квітня. Плановий графік програми передбачає виділення Україні після першого траншу трьох траншів по SDR664 млн (близько $873 млн за поточним курсом) у середині червня та жовтня цього року і наприкінці лютого наступного за результатами першого, другого і третього перегляду, коли оцінюють виконання зобов'язань терміном на кінець квітня, червня і грудня цього року відповідно.

Без фінансової підтримки Україні не обійтися, але йдеться про дуже великі й здебільшого кредитні кошти. Вони рятують нас зараз, але будуть пригнічувати українську економіку в майбутньому. Крім того, негативно впливають на економічні перспективи країни розпорошеність зовнішнього фінансування і дорожнеча його окремих форм.

"Зовнішнє фінансування бюджету: досягнення та упущення" аналізує Тетяна Богдан.