На думку опитаних ZN.UA експертів, нова версія меморандуму українського уряду з Міжнародним валютним фондом щодо зміцнення фінансової стабільності України може містити вимоги щодо проведення стрес-тестування однієї або декількох груп місцевих банків. " По-перше, на порядку денному все ще стоїть питання відкритої валютної позиції. "По-друге, з огляду на різке вповільнення економіки та високі валютні ризики, стрес-тестування системних банків на предмет цих ризиків виглядає не пустим питанням. До того ж заклопотаність МВФ ситуацією в українському банківському секторі може бути також викликана регулярними випадками банкрутства банків в останні роки", - говорить Дмитро Сологуб.
У свою чергу, Роман Шпек вважає, що стрес-тестування сьогодні потребує не банківська система, а державні фінанси. Адже в разі девальвації гривні (ключового параметра стрес-тестів) найбільше постраждають державні фінанси: значну частину державного боргу номіновано в іноземній валюті, можуть істотно скоротитися податкові надходження від імпорту. Тому влада та фонд можуть розробити поправочні коефіцієнти до числових критеріїв програми stand-by щодо державних фінансів, що спрацьовують залежно від динаміки обмінного курсу.
Докладніше про перипетії переговорів між Україною і МВФ читайте в матеріалі Олександра Дубинського "Україна і МВФ: мильна опера без розвитку сюжету". !zn
Читайте також:
Україна і МВФ: "мильна опера" без розвитку сюжету
МВФ очікує продовження переговорів з Україною у Вашингтоні