Не виключено, що офіційному Києву вдасться переконати МВФ у доцільності незначного послаблення гривні - лише на 5-10%. Таку думку висловив начальник відділу аналізу і досліджень "Райффайзен Банку Аваль" Дмитро Сологуб.
"Питання про рівноважний курс є дискусійним, оскільки визначити його рівень досить важко", - уточнив експерт.
Також Сологуб не виключає, що позиція МВФ може бути більш гнучкою у питанні часу і обсягів підвищення комунальних тарифів, втім, навряд чи Фонд піде на повну відмову від цієї вимоги.
У свою чергу провідний економіст блоку "Фінансові ринки" "Креді Агріколь Банку" Олександр Печерицин не виключає позитивного сигналу від найближчих переговорів між Україною та МВФ. Адже йти на компроміс, зокрема, українську сторону спонукає щільний графік виплат за зовнішніми зобов'язаннями, перш за все, перед МВФ.
Однак керівник аналітичного департаменту інвесткомпанії "Арт-Капітал" Ігор Путілін зауважує, що не бачить зв'язку між політичними подіями, обслуговуванням боргів і рішенням МВФ виділяти чи не виділяти рефінансування: "Фонд при прийнятті рішення відштовхується від виконання Україною певних вимог", зазначає він.
Нагадаємо, що з 9 по 15 жовтня українська делегація брала участь у Щорічних зборах керуючих МВФ та групи Світового банку. Наразі з 17 по 29 жовтня в Києві перебуває місія МВФ у рамках консультацій за статтею 4 угоди з МВФ на 2013 рік, а також для здійснення постпрограмного моніторингу. !zn
Читайте також:
Місія МВФ приїде до України наприкінці жовтня для "валютних" консультацій
Для отримання грошей від МВФ, Україні доведеться довести реалістичність держбюджету