UA / RU
Підтримати ZN.ua

МВФ і Всесвітній банк починають рятувати країни від дефолтів через дешеву нафту - FT

Від сьогодні місія обох міжнародних організацій працює в Азербайджані.

Представники 3 і Всесвітнього банку сьогодні прибули в Азербайджан, щоб обговорити можливість термінової видачі кредиту в розмірі 4 мільярдів доларів. Країні потрібна фінансова допомога через обвал цін на нафту, який, в свою чергу, спричинив знецінення азербайджанської валюти.

Про це повідомляє Financial Times, додаючи, що випадок з Азербайджаном став першим, коли антикризовий кредит видають країні через дешеве "чорне золото".

Візит в Баку відбувається на тлі стурбованості МВФ і Світового банку щодо скрутної економічної ситуації в країнах, що розвиваються від Азії до Латинської Америки. Зокрема, в експерти міжнародних організацій стежать за подіями в Бразилії, яка теж добуває нафту і зараз переживає найглибшу рецесію за більш ніж століття, а також за Еквадором.

Азербайджан на 95% залежить від експорту нафти і газу. Обвал вартості енергоносіїв спричинив різке знецінення національної валюти, після якого в країні почалися протести проти президента Ільхама Алієва. Минулого тижня Баку увів державний контроль капіталів і увів 20%-й податок на вивезення іноземної валюти з країни у відповідь на обвал цін на нафту. Таким чином, Азербайджан став першою країною, яка пішла на такий крок.

Місія Всесвітнього банку і МВФ в Баку буде працювати з 28 січня до 4 лютого.

У Всесвітньому банку пояснили, що діалог з владою Азербайджану ведеться щодо термінових і довгострокових заходів у відповідь на тиск дешевої нафти на місцеву валюту. У організації також прогнозують, що в цьому році барель буде коштувати 37 доларів. Тому видобувники і ринки сировини можуть постраждати. Крім того, додаткові ризики створює сповільнення економічного зростання в Китаї, який лишається одним із найбільших імпортерів нафти.

Тим часом, ціна на нафту Brent зросла майже до 36 доларів. Зростання цін на нафту послідувало після заяв міністра енергетики РФ про те, що предметом обговорення на запланованій в лютому зустрічі ОПЕК з представниками інших нафтовидобувних держав може стати питання скорочення виробництва нафти кожної з країн на рівні до 5%.

У свою чергу, аналітики Citigroup та UBS прогнозують, що вартість бареля в найближчі місяці може опуститися до 30 доларів, оскільки запаси нафти в США все ще вище середнього рівня за п'ять років.

Експерти Morgan Stanley вважають, що різке зміцнення курсу долара США може призвести до падіння цін на нафту на 20%. Згідно з прогнозом банку, швидше за все, ціни на нафту будуть перебувати в районі поточних рівнів протягом першої половини 2016 року.