3та Україна уклали угоду про виділення Україні $ 17,5 млрд терміном на 4 роки, повідомила голова фонду Крістін Лагард. Нова програма передбачає "більш вигідні умови фінансування" і спирається на реалізацію ряду важливих економічних реформ.
За її словами, в цілому пакет допомоги Україні становить близько $ 40 млрд.
"Це включає двосторонні і багатосторонні вклади декількох джерел", - сказала Лагард.
Лагард також повідомила, що уряд України погодився підняти ціни на енергоносії до рівня, близького до ринкового.
Вона також сказала, що МВФ сподівається, що переговори в Мінську допоможуть відновити мир.
"Я рада повідомити, що місія МВФ, яка працює у Києві, досягла угоди на рівні фахівців з українським урядом про нову програму економічних реформ, які будуть спиратися на програму розширеного кредитування Extended Fund Facility у розмірі близько $ 17,5 млрд (€ 15,5 млрд) від МВФ, а також за рахунок додаткових ресурсів з боку міжнародного співтовариства.
Я маю намір рекомендувати цю програму на розгляд виконавчої ради МВФ", - цитуються слова Лагард в офіційному повідомленні на сайті Фонду.
За її словами, нова чотирирічна програма має допомогти економічної стабілізації в Україні, а також підтримати проведення ряду сміливих політичних реформ, спрямованих на відновлення стійкого зростання в середньостроковій перспективі і підвищення життя українського народу.
"Це амбітна програма; це важка програма; і ця програма не без ризику. Але це також реалістична програма, і її ефективна реалізація може стати поворотним моментом для України".
В частині реформ програма МВФ передбачає: - значне підвищення енерготарифів; - реструктуризацію банків; - зміну системи управління підприємствами в держвласності; - антикорупційнe і судовe реформи.
"Щоб допомогти пом'якшити наслідки, особливо для найбідніших верств населення, приймаються заходи щодо зміцнення системи соціального захисту з метою її більшої цілеспрямованості".
В рамках домовленостей з МВФ Україна, як було оголошено раніше, проведе консультації з власниками суверенного боргу з метою поліпшення середньострокового стійкості.