3 бачить суттєві ризики як в статті доходів, так і витрат українського бюджету на 2018 рік, попри те, що фонд погодився із закладеним дефіцитом бюджету на рівні 2,5% від ВВП.
Про це пише Reuters з посиланням на голову представництва фонду в Україні Йоста Люнгмана.
Видання нагадує, що Київ зобов'язався виконувати рекомендації МВФ в рамках програми допомоги на 17,5 мільярдів доларів. Але через те, що він не виконує вчасно обіцяні реформи, передача частин цієї суми відбувається із запізненнями.
7 грудня Верховна Рада ухвалила проект бюджету на 2018 рік, який, згідно з твердженням уряду, відповідає фіскальним зобов'язанням МВФ. Втім, фонд поки не оприлюднив свою оцінку.
В своєму першому коментарі після ухвалення українського бюджету, голова відділення МВФ в Україні Йоста Люнгман сказав, що його організація досі оцінює законопроект і поправки до українського податкового кодексу. Але занепокоєння щодо них вже є.
"Загалом ми погоджуємось із запланованим дефіцитом бюджету на наступний рік, але ми бачимо суттєві ризики як в статті доходів, так і виплат", - сказав Люнгман Reuters.
Він додав, що МВФ продовжить діалог з урядом у найближчі дні, щоб погодити додаткові заході, необхідні для того, щоб бюджет відповідав цілям програми допомоги.
Відкрита в березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом близько 17 млрд доларів спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми та виділення траншів. У 2015 році Україна отримала лише два транші – 5 млрд доларів в березні і 1,7 млрд доларів – в серпні 2015 року. У вересні 2016 року МВФ виділив Україні третій транш – на 1 млрд доларів, у квітні 2017 року Україна отримала ще 1 млрд доларів четвертого траншу.
Міністр фінансів України Олександр Данилюк вважає, що в майбутньому Києву не варто розраховувати на підтримку МВФ. Докладніше про перспективи співпраці України з МВФ читайте інтерв'ю міністра фінансів Олександра Данилюка в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".