Оператор мобільного зв'язку "МТС-Україна" визначився з тим, як виконати вимогу Антимонопольного комітету щодо зниження тарифів на зв'язок. Але АМКУ вимагає більшого, і якщо антимонопольники не поступляться, МТС вигідніше буде просто заплатити штраф у розмірі 10% від виручки, ніж продовжувати зниження тарифів.
Так, з 1 серпня в тарифному плані "Супер МТС" (використовують близько 4 млн осіб - 20% абонентів МТС) знизиться вартість внутрішньомережевих дзвінків поза безкоштовними хвилинами - з 0,75 до 0,6 грн/хв., а також дзвінків на номери інших операторів поза домашнім регіоном - з 1,2 до 1,1 грн/хв.
У тарифах для абонентів передплаченого сервісу і контрактних зменшиться вартість дзвінків на стаціонарні телефони - на 17%, до 1 грн/хв. Вартість MMS для всіх абонентів МТС також знизиться - на 13%, до 1,05 грн.
- З 1 червня "МТС-Україна" підвищив вартість "дешевих" дзвінків на 50%
Нагадаємо, з 1 червня МТС підвищила вартість внутрішньомережевих і міжмережевих дзвінків на 50% і 20% відповідно, до 0,75 грн/хв. і 1,2 грн/хв. у тарифних планах "Супер МТС", "MAX Energy" і "Народний".
У МТС вважають, що зможуть таким чином виконати вимогу АМКУ. "Комітет вказав нам, що за півтора року рівень інфляції склав 14,1%, а зростання наших тарифів було більшим. Ми знизили вартість тих послуг, які дорожчали на початку року", - сказав газеті "Коммерсантъ-Украина" директор з корпоративного управління і контролю компанії Олег Проживальський.
Однак таке скорочення не влаштовує АМКУ, який вимагає від операторів знизити рентабельність вдвічі.
"У країнах Європи рентабельність мобільного оператора становить 30-40%, а у нас - до 60%. Ми вимагаємо, щоб компанії зменшили цю цифру, а для цього їм необхідно повністю переглянути тарифну політику", - заявив перший заступник голови АМКУ.
Експерти відзначають, що вимоги АМКУ нелогічні, оскільки рентабельність українських операторів зберігається на високому рівні не за рахунок зростання тарифів, а за рахунок низької собівартості послуг. "В Україні один з найвищих рівнів рентабельності в світі, але при цьому тарифи на зв'язок - одні з найнижчих", - говорить аналітик Олександр Паращій. Це обумовлено тим, що в Україні оператори менше витрачають на зарплату персоналу і залучених партнерів, вважає він.
Втім, якщо АМКУ буде наполягати на зниженні рентабельності, операторам буде вигідніше заплатити штраф і припинити інвестувати в розвиток мережі.
"Зараз на кожній витраченій абонентом гривні оператор заробляє 50 коп. Якщо він виконає вимоги АМКУ, то буде заробляти 30 коп., а якщо заплатить 10% штрафу - 40 коп", - пояснює Паращій.
Раніше в АМКУ повідомляли, що інший оператор - "Київстар", також виконав вказівки комітету не повною мірою - знизив вартість дзвінків лише в одному тарифі. !zn
Читайте також:
МТС запровадив мораторій на зміну тарифів на час розслідування АМКУ
МТС придумала, як заробити на кожній СМС ще про 3 коп
В Україні скасовано плату за з'єднання у мобільному зв'язку
Антимонопольний комітет порекомендував мобільним операторам знизити тарифи