Місцеві органи влади українських міст впродовж 2017-2018 років при стабільних цінах на газ часто піднімали тарифи на тепло, попри свої обіцянки місцевим мешканцям знизити їх. Про це заявили в Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), яка провела моніторинг стану регулювання тарифів на тепло органами місцевого самоврядування.
За результатами моніторингу було зафіксовано випадки зростання тарифу на 10-20%, в окремих випадках на 50%, без врахування збільшення вартості паливної складової, а саме природного газу. Найчастіше тарифи необґрунтовано піднімали в населених пунктах Київської, Дніпропетровської, Кіровоградської, Вінницької і Полтавської областей, а також у Луцьку, Житомирі, Івано-Франківську та Тернополі.
"Наприклад, різниця між середньозваженим тарифом ліцензіатів НКРЕКП на теплову енергію для населення та встановленими органами місцевого самоврядування міста Слов'янська та Івано-Франківська складає 70,3% та 41% відповідно", - зазначили у комісії.
Водночас у НКРЕКП заявили, що напередодні опалювального сезону 2018/2019 р на адресу комісії почали надходити численні звернення органів місцевого самоврядування всіх рівнів щодо введення мораторію на підвищення тарифів на теплову енергію та комунальні послуги, хоча протягом останніх трьох місяців до комісії масово надходили звернення про необхідність підняття тарифів на тепло для покращення "критичного фінансово-економічного становища теплопостачальних підприємств".
Нагадаємо, що згідно із рішенням Кабінету міністрів від 19 жовтня з 1 листопада 2018 року ціна на газ для населення зросте на 23,5%. Таким чином за тисячу кубометрів газу доведеться платити 8555 гривень. Рішення обумовлене вимогою Міжнародного валютного фонду для продовження програми макрофінансування.